Veľa ľudí sa ráno zobudí, prečíta si noviny, pristaví sa pri horoskope a prečíta si o tom ako sa mu bude dariť v oblasti financií, lásky a podobne. Niektorí tomuto neveria, iní sa nimi pravidelne riadia. Ale znamenie, v ktorom sme sa narodili nám neprezradí len to, aký budeme mať dnes deň, týždeň, prípadne celý rok. Charakteristika znamenia prezrádza naše povahové vlastnosti, temperament, ale aj celkovo našu osobnosť. A podotýkam, neexistujú len znamenia slnečného zverokruhu. Pre mnohých laikov je to neznámou, ale poznáme aj iné typy, ktoré vytvorili kmene v rôznych časových obdobiach a pásmach. Poznáme napríklad cigánske, indiánske, ale aj čínske znamenia. Je jedno či na nich veríte alebo nie. Dajte im šancu a prečítajte si o nich. Poznáme letné, jarné, zimné a jesenné.
Povedzme si o niektorých z nich:

astrologie

Znamenie Baran 21. 3. – 20. 4.
Prvé znamenie zverokruhu. Vládnuca planéta Mars.Barani sú rovnako, ako zvieratá tvrdohlavý. Radi sa predvádzajú, sú emocionálne nestabilný. Pastovou bývajú chudý.
Znamenie Býk 21. 4. – 20. 5.
Vládnuca planéta Venuša. Býva mierumilovný, avšak keď ho niekto naštve, tak bezhlavo zaútočí. Sú vytrvalí a energický. Do tejto energie ho musí niekto vyprovokovať
Znamenie Blíženci 21. 5. – 21. 6.
Vládnuca planéta Merkúr.Sú dynamickí. Radi flirtujú. Majú radi prijímať stále nové a nové vedomosti. Sú pánmi slova.

zvěrokruh

Znamenie Rak 22. 6. – 22. 7.
Vládnuca planéta Mesiac.Rodinne založené znamenie. Sú príliš emotívny, podriaďujú sa citmi. Majú kreatívnu myseľ, sú priateľský a láskaví.
Znamenie Lev 23. 7. – 23. 8.
Lev chce byť kráľ. Je to hrdý a panovačný človek. Býva namyslený a arogantný. Sú leniví a majú sklon odkladať veci na neskôr.
Znamenie Panna 24. 8. – 23. 9.
Vládnuca planéta Slnko. Bývajú dôkladný a poriadkumilovný. Pôsobia chladne ale vo svojom vnútri sú precitlivený. Sú aktívny a dbajú o svoje zdravie. Neskôr sa stávajú lenivý. Nedokážu zvládať zmätok.
Znamenie Vodnár 21. 1. – 19. 2.
Vládnuce planéty Saturn a Urán. Odlišní od iných. Zaujímajú sa o astrológiu a ezoteriku. Sú moderní a materiálne založený.