Budeme sa baviť hlavne o jedle pretože to vám pri bývaní na internáte treba najviac. V prvom rade si je treba uvedomiť, že pri nízkom vreckovom sa nebudete stravovať v žiadnej reštaurácii ani si nebudete objednávať žiadne donáškové jedlá ktoré vám minú peniaze v priebehu dvoch dní.

úspory

 
Zoberme si, že na týždeň dostanete 10-15 € na jedlo. Ešte v nedeľu, keď dorazíte na internát, navštívte nejaký hypermarket či už Tesco alebo Lidl ktorý je otvorený počas víkendových dní. Začneme raňajkami. Jedným z príkladov je kúpiť si ovsené vločky 500 g ktoré stoja od 40-80 centov. Budete si dávať na raňajky 100g každý deň to znamená že vám to vystačí do konca týždňa. K tomu si dáte mlieko ktoré stojí od 45-80 centov. Liter mlieka rozdelíte do piatich dní, tzn. že mlieko vám vystačí tiež do konca týždňa. Takže máme hotové raňajky na týždeň za cca 1,50€.
 
Na obed budete potrebovať niečo výživnejšie takže najvhodnejšie je kuracie mäso ktoré je cenovo najdostupnejšie a bielkovinovo je jedným z najhodnotnejších. 1kg kuracieho mäsa vás vyjde cca na 4-5€, k nemu si kúpite ryžu za nejakých 1,50 za kg. Rozložíte si kuracie mäso a ryžu do piatich dní a vyjde vám 200 g z oboch na jeden deň. Ak chcete, môžete si to rozdeliť ešte raz a budeme konzumovať na dva krát po 100g. Takže to máte ďalšie jedlo na týždeň za 6,50€, dokopy to máme 8€.

bankéř
 
Na večeru si môžete dopriať niečo ľahšie, a neprejedať sa tak pred spaním. Jednou z možností je napríklad dať si vajíčka na tvrdo ktoré vôbec nie sú náročné na prípravu. 10 vajíčok vás priemerne vyjde na 1,50€, záleží na veľkosti. Dokopy ste si vytvorili hodnotné jedla na týždeň za cca. 9,50€. Zvyšné peniaze si tak môžete odkladať a nechávať na horšie časy, alebo v prípade núdze. Pokiaľ neviete variť môžete o to poprosiť niekoho iného, poprípade si vytvárať nákupný plán s iným človekom, a budete si deliť vaše náklady na polovicu.