Šport sa stal súčasťou našich životov. Zaradili sme ho do svojho každodenného života a stal sa pre nás rutinnou záležitosťou. Napriek tomu existuje ešte stále mnoho ľudí, ktorý sú extrémne obézny. Myslím si, že ľudia majú dostatok vedomostí ohľadom športových aktivít, avšak aj napriek tomu sa nevedia k športu prinútiť.

joga

Poďme sa teda povenovať tomu ako šport prispieva k nášmu zdravému životu. V prvom rade ide o naše fyzické zdravie. Akoukoľvek športovou aktivitou si posilňujeme naše svalstvo na celom tele. Silnejšie svalstvo nám uľahčuje každý pohyb a celkovo sa cítime dobre. V staršom veku sa to určite odrazí na našom zdravotnom  stave a na celkovej stavbe nášho tela.

cyklistika

Pri pravidelnom športovaní získavame určitú fyzickú kondíciu, ktorá sa odrazí na našom zdraví. Ľudia, ktorý nešportujú majú zhoršené dýchanie, srdcové ochorenia a mnoho ďalších. Nedostatočným pohybom zaťažujeme celé telo. Pohyb taktiež pôsobí na našu imunitu. Čím viac športujeme tým sme odolnejší voči ochoreniam a rôznym vírusom. Naše telo lepšie odoláva a zvláda sa lepšie brániť voči týmto chorobám.

fitnes

Psychické zdravie

Šport vplýva výrazne aj na naše psychické zdravie. Pri liečení psychických ochorení sa dokonca odporúča pravidelne cvičiť. Pri športe sa uvoľňujú z tela endorfíny, ktoré nám navodzujú pocit šťastia a pohody. Slúži aj ako prevencia a mali by sme ho praktizovať najmä ak sme vystavený väčšej psychickej záťaži. V dnešnej dobe trpí čoraz viac ľudí psychickými ochoreniami ako sú depresia a úzkosť. Práve pri takýchto závažných ochoreniach je veľmi potrebné športovať.
Skúste začať pomaly a pridať len jednu aktivitu do týždňa. Uvidíte, že časom si vaše telo vybuduje návyk a nebudete sa vedieť športu vzdať. Nemusia to byť výslovne kondične náročne športy. Postačia aj pokojnejšie cvičenia ako sú napríklad jóga alebo pilates. Dostanú nás do psychickej a fyzickej pohody a nabudia príjemné pocity. Pomôžu najmä pri náročných dňoch a zlepšia vaše zdravie.