1. Ak nie ste majiteľkou prirodzených blond vlasov a dopomáhate si peroxidom, vaše vlasy sú veľmi namáhané. Až na malé percento žien, máte malú pravdepodobnosť, že sa vám podarí vypestovať si v krátkom čase dlhú hrivu bez zbytočného strihania. Síce je platinový odtieň stále v kurze, ale ak sa chcete dopátrať k dlhým vlasom, s týmto rituálom u kaderníka budete musieť skončiť. Pokiaľ sa svojej krásnej blond pripomínajúcej Marilyn Monroe nemôžete vzdať, skúste zvoliť radšej kratší účes. Celkovo rôzne chemické procesy ako trvalá, odfarbovanie, čiastočne farbenie chemickými farbami narušujú štruktúru vlasu, preto ak to nie je nevyhnutné, skúste si ponechať svoj vlastný odtieň alebo stavte na prirodzenejšie farby, ktoré nevyžadujú radikálne zásahy.

dlouhé vlasy

  1. Veľmi dôležitý krok na ceste za krásnymi vlasmi je zmena vášho jedálnička. Drastické diéty či príliš veľa nezdravého a mastného jedla sa môže odraziť nielen na vašich vlasoch. Pridajte dostatok proteínov, orechov, ktoré sú bohaté na zdravé tuky, ryby, mliečne výrobky a samozrejme dostatok ovocia a zeleniny. Pitný režim je samozrejmosťou. Pokiaľ sa vám váš jedálniček nedarí obohatiť o určité potraviny, môžete porozmýšľať nad suplementáciou výživovými doplnkami, ktoré sú dnes voľne dostupné.

  1. Veľmi dôležitý krok, bez ktorého si dlhé vlasy nevypestujete, je vhodná starostlivosť. Veľmi odporúčaným a overeným trikom pre rýchlejší rast, je metóda s použitím teplého rastlinného oleja, ktorý si vmasírujete  do pokožky hlavy, zakryjete igelitovým vreckom a uterákom a necháte pôsobiť niekoľko hodín, pokojne celú noc.  Veľmi vhodný je kokosový, ku ktorému pridáte napríklad olivový alebo ricínový. Posledný spomínaný ,je obzvlášť vhodný pri problémoch so sezónnym padaním vlasov, padaním po pôrode, rednutím vlasov u mužov aj žien, taktiež využívaný pri podobných problémoch s mihalnicami a obočím. Na vlasy sa ho odporúča riediť iným olejom, pretože je príliš hustý. Čo sa týka šampónov ideálne sú tuhé, ručne vyrábané, ale aj tekuté s prírodným zložením bez silikónov, sulfátov, rôznych prímesí, ktoré vám zbytočne zaťažujú vlasy, dráždia pokožku hlavy, ktorá má potom sklon k lupinám, masteniu alebo vysúšaniu. Použitie vhodného kondicionéru a masky je samozrejmosťou, opäť sú odporúčané tie prírodnejšie, ktoré vám neobalia vlas a účinné zložky vedia preniknúť do hlbších vrstiev.

  1. Po umytí je dôležité vlasy nečesať, keď sú mokré, nechať uschnúť bez použitia fénu. Ak je to možné, snažte sa obmedziť aj použitie kulmy, žehličky a iných tepelných nástrojov. Ak je to nevyhnutné, zakúpte si prípravok na ochranu vlasu pred tepelným poškodením.

zamotané vlasy

  1. Najdôležitejší bod zo všetkých je trpezlivosť. Ak sa rozhodnete pre určitú dĺžku myslite na to, že si to vyžaduje svoj čas. Pokiaľ sa však budete o vlasy príkladne starať, za krátky čas sa vám odvďačia.