Ak si myslíte, že používajú vaňu plnú vlasových výrobkov, aby ste dosiahli požadované vlasy, nie je to tak. Áno, používajú niekoľko produktov na vlasy, ktoré sľubujú zázraky, ale tieto výrobky pozostávajú z určitých chemikálií, ktoré nie sú dobré pre vaše vlasy v dlhodobom horizonte.
Avšak, existujú aj prirodzené prostriedky, ktoré dokážu dodať vašim vlasom krásny vzhľad. Nasledujte tieto rady:

fénování

  • Vyhýbajte sa sulfátom
  • Nepreháňajte to s umývaním
  • Nestresujte
  • Nechajte vlasy uschnúť
  • Masírujte si hlavu

Nepoužívajte sulfáty
Pokúste sa používať šampóny bez sulfátu. Jediné, čo musíte urobiť, je pozrieť sa na označenie prísad na zadnej strane šampónovej fľaše. Bezsulfátové vlasy sú zvyčajne silnejšie, menej krehké a nelámu sa.

Nepreháňajte to s umývaním
Umývanie vlasov trikrát za týždeň je zdravé, ak ste žena a päťkrát týždenne, ak ste chlap. Najväčšou chybou, ktorou sa ľudia dopúšťajú je, že si každý deň umývajú vlasy. To nielenže vysušuje pokožku hlavy, ale tiež vyplavujú všetky prírodné oleje, ktoré sú prítomné vo vašej pokožke hlavy a chránia korienky vlasov. Nadmerné umývanie vlasov vedie k suchej a svrbivej koži a spôsobuje padanie vlasov.

Povedzte nie stresu
Stres je známy ako kľúčový stimul pre veľké množstvo vypadávania vlasov a urýchlenie starnutia pokožky. Aj keď je to jednoduchšie povedať než urobiť, snažte sa nepodliehať stresu, jedzte zdravé potraviny a doprajte si dostatok spánku. Vedzte, že zdravá myseľ vedie k zdravému telu.

barva na vlasy

Počkajte na vyschnutie
Česanie vlasov, keď sú mokré, nie je dobrý nápad. Počas mokra nikdy nečešte vlasy. Namiesto toho počkajte, kým vyschnú a potom ich rozčesávajte. Aby ste znížili lámanie vlasov, rozhodnite sa pre hrebeň so širokým ozubením.

Masáž hlavy
Poskytnutie správnej stimulácie a relaxácie masážou hlavy pomocou prstov je veľmi dôležité. Pre dosiahnutie lepšieho výsledku môžete na vlasy aplikovať aj kokosový olej, ktorý pomáha posilniť korienky vlasov. Masáž pokožky hlavy zvýši prietok krvi a urobí vaše vlasy zdravšie.