S vianočným obdobím väčšinou prichádza aj masívne nakupovanie doplnkov do bytu. Aj keď si každý rok poviete, že stačilo a že už toho viac nekúpite, každý rok sa zároveň objaví viac a viac krásnych vecí, ktoré by ste chceli. S bytovými doplnkami je to jednoducho ako so závislosťou od nakupovania. Jednoducho máte stále pocit, že toho potrebujete viac a viac. Prečo by ste nemohli nakupovať vo veľkom? Veď to nie je žiadna hanba. Tak budete mať celý váš dom alebo byt prezdobený vianočnými ozdobami. Prečo by ste si to nemohli dať, keď sa vám to páči? Aspoň vás to správne vianočne naladí.

skořice
 
Vyrábate alebo kupujete?
Aj keď to nie je veľký rozdiel, verte tomu, že vo vašom pocite to určite rozdiel bude. Ide hlavne o to či sa vám chce a či máte nejaký nápad. Najlepšie je, keď začnete recyklovať staré ozdoby. Môžete ich prefarbiť, môžete dať na ne rôzne trblietky, je to jednoducho len na vás. Len vy a vaša fantázia, ktorej sa predsa medze nikdy nekladú. Aby toho nebolo málo, bude vás to napĺňať práve preto, že ste to sama vyrobili. A to nehovoríme ani tak o tom, že by ste mohli vianočné gule vešať na stromček, môžete z toho vytvoriť aj peknú dekoráciu. Napríklad ich dajte do vázy alebo okolo sviečky.
 
vánoční ozdoby

Skúste niečo netradičné
Nemusíte zostať iba pri klasike, aj keď je pravda, že tie ozdoby a dekorácie bývajú spravidla tie najkrajšie. Skúste však niečo iné, niečo moderné, napríklad aj iné farby. Je to len na vás a uvidíte, že budete skutočne veľmi spokojný. Skúste aj girlandy alebo rôzne kvety. Ozdobiť však nemusíte iba stromček a na to si pamätajte. Vianočné obdobie je predsa aj o tom, že je všetko prehnane prezdobené a niektorí ľudia z toho majú naozaj veľkú radosť. Veď je to predsa len to najkrajšie obdobie z celého roka, nemyslíte? Tak prečo si to poriadne neužiť? Keď raz máte tú možnosť, určite choďte do toho.