Tisíce drobných obchodníkov v Indii plánujú zorganizovať protesty proti zakladateľovi Amazonu Jeffovi Bezosovi, ktorý budúci týždeň navštíviť krajinu na firemné akcie a potenciálne stretnutia s vládnymi úradníkmi.
Bezos sa zúčastní udalosti Amazonu v hlavnom , meste Dillí, ktorej cieľom je spojenie s malými a strednými podnikmi.
Hľadal tiež stretnutia s predsedom vlády a ďalšími vládnymi predstaviteľmi, pričom rozhovory by sa mali sústrediť okolo elektronického obchodu, uviedol jeden zo zdrojov, ktorý je s touto záležitosťou oboznámený.Amazon ilustrácia.jpg
Podrobnosti o návšteve vrátane jeho dátumu príchodu a dĺžky pobytu nie sú známe.
Konfederácia všetkých obchodníkov v Indii, skupina zastupujúca zhruba 70 miliónov maloobchodníkov, uviedli, že počas pobytu v krajine protestuje v 300 mestách.
CAIT od roku 2015 vedia boj proti online maloobchodníkom ovládaným Flipkartom, ktorý ovládajú Amazon a Walmart a obviňuje ich z hlbokých zliav a porušovania infických pravidiel zahraničných investícií.
AZ už predtým uviedol, že ich platforma poskytuje obchodné príležitosti tisíckam malých predajcov, remeselníkov, tkáčov a žien. CAIT však nie je presvedčený.
„Plánujeme usporiadať pokojné zhromaždenia proti JB vo všetkých veľkých mestách, ako sú Dillí, Bombaj, Kalkata, ako aj v menších mestách,“ uviedol Praveen Khandelwal.Vlajka Indie.jpg
„Očakávame, že na protesty zmobilizujeme najmenej 100 00 podnikateľov.“
India so svojou 1,3 miliardou obyvateľov a druhou najväčšou užívateľskou základňou smartfónov na svete, ktorá sa spolieha na lacné údaje pre sociálne médiá a online nakupovanie, je pre podnikateľov v AZ a WL kľúčovým trhom pre rast ich podnikania.
Zľavy na ich platformách pomohli prilákať Indov, aby nakupovali online za všetko, od potravín po veľké elektronické zariadenia čo je jav, ktorý podľa obchodníkov nespravodlivo poškodil ich podnikanie.
Pravidlá prinútili organizácie v elektronickom obchode, aby zmenili svoje obchodné štruktúry, vytiahli kritiku zo Spojených štátov a narušil obchodné vzťahy týchto dvoch krajín.