V časoch, kedy sme nemali financie nazvyš, sme šetrili kde sa len dalo. Platilo to aj o zariadení nášho domu a samozrejme aj všetkých https://mapy.cz/%3Fsource%3Dbase%26id%3D1914587 stavebných prácach, ktoré sme museli spraviť čo najrýchlejšie. Domček, ktorý sme si kúpili, mal extrémne veľa schodov, terasu aj balkón. Pre niekoho by to bol plusový bod. Netvrdím, že pre mňa nebol, no dom mal viac ako päťdesiat rokov, takže všetko bolo už poriadne opotrebované. Moderný dom s balkónom a kovovo – dreveným zábradlím.jpg

Spomínané miesta, teda schodisko, balkón aj terasa, nie sú úplne bezpečné miesta, teda vtedy, ak nie sú dobre zabezpečené. Najhoršie bolo to, že zábradlia boli v katastrofálnom stave. Keď hovorím v katastrofálnom, tak mám na mysli napríklad to, že zábradlie na balkóne držalo na jednej stojke, všetky ostatné boli doslova odhnité.
Zábradlie na schodoch, sa kývalo zo strany za stranu tak, že sa o neho v podstate nedalo ani len prichytiť. Keďže nepatríme do žiadneho klubu dobrovoľných samovrahov, práve zábradlia, boli v našom zozname opráv, medzi prvými miestami. No a tu, sa dostávame k tomu, prečo sme sa, nakoniec, rozhodli pre nerezové zábradlie.

Zábradlia, ktoré boli v dome pôvodné, boli klasické železné. Ako som už povedala, boli úplne odhnité. Preto som si odmyslela, že klasické železo alebo kov, asi nie sú úplne ideálnym riešením. Dom mal síce päťdesiat rokov, no spomínané zábradlia len polovičný vek. Netvrdím, že ej to krátka doba, no na druhej strane ani nejako extrémne dlhá na to, aby sa niečo zničilo takto výrazne.Miestnosť s veľkými oknami, schodiskom a strieborným zábradlím.jpg

Pri nerezovom zábradlí, nás zaujala práve jeho dlhá životnosť. Veci ako jednoduchá údržba, nás až tak nezaujímali, pretože som nemala v pláne zábradlie leštiť každý deň. Dnešným dňom, máte nerezové zábradlie viac ako päť rokov a zatiaľ môžem povedať, že vyzerá, ako by sme ho kúpili včera. Ak teda hľadáte riešenie, ktoré nebudete musieť prerábať po roku či dvoch, práve nerezová oceľ, môže byť tým pravým pre vás.