Rekonštrukcia schodiska vo vašom dome, bude niečo http://www.knaufinsulation.cz/cad-detaily/provetravana-fasada stáť. To je vám však asi jasné. Dôležitejšia otázka znie, koľko presne, budete musieť za takéto práce zaplatiť. Nedostaneme sa síce ku konkrétnym číslam, no akú – takú predstav, si predsa len môžete urobiť.
Hnedé schody z kameňa a množstvo keramiky na nich.jpg

Zábradlie: od sto do nekonečna

Zábradlie na schody http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ môže stáť smiešnych pár eur, no i niekoľko stoviek či dokonca tisícok. O všetkom, teda o cene, rozhoduje to, aké zábradlie, chcete na svojich schodoch mať. O cene rozhoduje aj samotné prevedenie zábradlia. Ak by ste totiž chceli vlastniť nejaký originálny kúsok, teda ručnú prácu, pripravte sa na naozaj pekné príplatky.

Sklenené zábradlie vás bude stáť od sto do tristo eur za bežný meter ( bm ). O cene rozhoduje hlavne hrúbka a kvalita skla.
Hliníkové alebo nerezové zábradlie môžeme zaradiť do jednej cenovej kategórie. Tie najmenej kvalitné kúsky, kúpite už od päťdesiatich eur za meter. Tie kvalitnejšie, stoja od stovky vyššie. Taktiež rozhoduje to, koľko ocele alebo hliníku, bolo na jeden meter zábradlia použitých.

Cena dreveného zábradlia sa, bohužiaľ, nedá povedať ani približne. Záleží od toho, či si zvolíte drevo smrekové alebo dubové. Rozhoduje aj konečná úprava dreva, teda tvary zábradlia alebo iné detaily, s ktorými sa bude niekto chcieť vyhrať.
Veľké schodisko s výrazným čiernym kovaným zábradlím.jpg

Schody: je to na vás

Pri schodoch môžete siahnuť po týchto riešeniach:

  • Betónové schody
  • Obklad na schody
  • Drevené schody

Ak by ste sa rozhodli schody potiahnuť betónom a ten nechať odhalený, hovoríme doslova o pár eurách. Drevené schody sú voľba, za ktorú zaplatíte tak od piatich do päťdesiatich eur za meter štorcový. Aj v tomto prípade rozhoduje konkrétny druh dreva taktiež hrúbka dreveného obkladu. Ak sa rozhodnete pre dlažbu, môžete siahnuť po typoch, pri ktorých meter nestojí viac ako štyri eurá, no i po takých, kde je to aj štyridsať eur.