1. Grécko. Jedno z najobľúbenejších miest, ktoré ponúka množstvo krás. Cez úžasné pláže, skvelú a zdravú kuchyňu a najmä veľké množstvo ostrovov, napríklad Rodos, Mykonos alebo Atény. Jedno z naj miest celkovo, je považované Santorini, s krásnymi modrobielymi uličkami a nezabudnuteľným výhľadom.
  2. Chorvátsko sa nenachádza v tomto zozname náhodou. Jeho veľkou prednosťou je okrem možnosti dopraviť sa do tejto destinácie autom aj prijateľná cena, za ktorú si vychutnáte rozmanité pláže. Výber je skutočne široký, pre rodiny napríklad Makarská riviéra, pre záujemcov zábavy známy ostrov Pag, prezývaný tiež chorvátska Ibiza a mnoho iného.

pobřeží

  1. Anglicko nie je typická dovolenková lokalita, ale napriek tomu nám ponúka nespočetné množstvo miest, ktoré sa oplatí vidieť. Hoci sa v teplom mori pravdepodobne neokúpete, ale ak vám zájazd plný zážitkov nie je cudzí, rozhodne ho nesmiete vynechať. Už len pohľad na Westminsterské opáctvo vyráža dych a inak to nie je ani pri Buckinghamskom paláci či Londýnskom oku, ktoré ponúka aj vyhliadkovú jazdu. V neposlednom rade je úžasný zážitok vidieť štúdiá, ktoré vás prenesú do kúzelného sveta Harryho Pottera. Pokiaľ budete mať dostatok času, pekným a pre mnohých spirituálnym zážitkom je výlet k Stonehenge.

big ben

  1. V tomto bode nebudeme spomínať celú krajinu, ale konkrétne miesto a tým je maďarský Balaton. Síce sa v slanej vode v tomto prípade neokúpete, ale vychutnať si dovolenkovú atmosféru s krásnou plážou tohto veľkého jazera rozhodne môžete. V ponuke je široký výber vodných športov, chutné jedlo a príjemné podnebie podobné tomu nášmu.
  2. Taliansko je krásna krajina. Pokiaľ ste milovníkom historických miest a pamiatok, je vhodné presne pre vás. Od San Marína, Benátky, Rím či Veronu, doslova praskajúce históriou a príbehmi viažucimi sa ku konkrétnym miestam. Veď kto by odolal prechádzke po Španielskych schodoch pre zaľúbených alebo balkónu, kde údajne Rómeo vyznal Júlií lásku, či baziliky a chrámy. Výber je iba na vás.