Spoločnosť Google nedávno predstavila nový projekt, ktorý stavia na revolučnom cloude gamingu, respektíve zdieľaní hardvérovo náročných hier cez všetky zariadenia prostredníctvom rýchleho internetu. Projekt je označený ako Netflix of games, čiže bude fungovať na spôsob Netflixu, no miesto filmov a seriálov bude streamovať obsah v podobe videohier.

chodba

Revolučný cloud gaming je hlasom blízkej budúcnosti a sľubuje skvelú vlastnosť- Hardvér, respektíve vnútorné vybavenie a výkon zariadenia nebudú prioritou ani k hraniu tých najnovších a najnamakanejších hier. Dôležitá, vlastne veľmi dôležitá bude len rýchlosť pripojenia. V praxi to znamená, že z jedného zariadenia, na akom je hra uložená, teda napríklad z počítača, sa dokáže hra streamovať na iné zariadenia, ktoré môžu mať slabší hardvér. Podmienkou k funkčnosti a otázkou vizuálneho prevedenia hry na slabšom zariadení je však rýchly internet.

počítač

  • Rýchlosť internetu sa totiž podpíše na tom, ako bude hra bežať a v prípade, ak je rýchlosť silná, na slabšom zariadení vám hra bude bežať kľudne aj 60 FPS. V skratke- čím rýchlejší internet, tým detailnejšie a funkčnejšie prevedenie hier na iných zariadeniach.

Dnes už nájdeme niekoľko podobných webov a služieb, ktoré sa rozrastajú, pričom spoločnosť Google predstavila možnosť spomenutého typu streamovania, na aký vám bude stačiť iba prehliadač Google Chrome.Ten by mal byť v blízkej budúcnosti schopný streamovať hry prostredníctvom vzdialených serverov, pričom hardvér, ako som už naznačil, nebude výrazným problémom.

  • Teda hráč v blízkej budúcnosti nemusí vraziť tisícku do herného počítača, ale mal by skôr investovať do rýchleho internetu.

google
Napríklad servery Google majú k danému projektu veľký potenciál a zrejme aj to je dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla ísť týmto smerom a onedlho tak pri spustení prehliadača Chrome nemusíte ísť na Youtube, Facebook, apod., ale priamo spustíte vašu obľúbenú hru, pričom vravíme o možnosti hrať prvotriedne a hardvérovo náročné tituly.