1. Maľovanie a kreslenie

Možno na to nemáte talent, no táto kreatívna činnosť aspoň vhodne zamestná vašu myseľ a podporí pracovanie mozgu. Neriešte, ako to bude nakoniec vyzerať. Jednoducho vezmite do ruky papier a farbičky a kreslite si. Alebo vytiahnite výkres a vodovými farbami čosi namaľujte. Je len na vás, čo to bude – kvietky, obloha, vesmír, nejaké zviera alebo čosi abstraktné. Môžete sa inšpirovať obrazmi na internete a tiež len tak čmárať, čo sa vám zachce.
 
barvy

2. Pletenie a šitie

Vždy sa u vás v skrini nájde nejaká deravá ponožka alebo narazíte na zatúlané klbko vlny, z ktorého by bol krásny dlhý šál na studené zimné večery. Spravte si preto čaj, pohodlne sa usaďte a vezmite do rúk ihlice a začnite štrikovať. Alebo ihlou a niťou vyšívajte rôzne obrazce a ornamenty. Tiež môžete spraviť z vaty guľôčku a štrikovaním okolo nej vytvoriť brucho nejakého zvieratka. Máte tak aspoň základ na vhodný darček pre dcéru vašej sestry alebo vnúča.
 

3. Okopávanie, sadenie a staranie sa o záhradu

Namiesto sledovania televízie by ste konečne mali zodvihnúť zadok a poliať polomŕtve kvety, čo máte na terase alebo na balkóne. Rovno nezabudnite i pokosiť trávnik, pretože to, že vám siaha po členky, nie je dobré. Presaďte niektoré rastliny a pooberajte jablká zo stromov. Vezmite pár drevených latiek, kladivo a klince a pustite sa do domčeku pre vtáčiky. Budú vám vďačné, že ste im tam nasypali nejaké to zrno.
 
pletení

4. Čítanie

Asi najvďačnejším koníčkom, ktorý sa dá vykonávať i v pohodlí domova, je práve čítanie kníh. Iste si pamätáte na darček od mamy, ktorý vám dala minulý rok na Vianoce – knihu, ktorú ste sa zaprisahali, že prečítate, a napokon sa len váľa na poličke. Uchopte ju do rúk a začítajte sa do nej. Je to skvelé odreagovanie a samozrejme i zmysluplná činnosť, ktorou nezabíjate čas, ale rozvíjate svoju fantáziu, slovnú zásobu a obohacujete si poznatky z literatúry.