Keď využívame internet rozumne a dávame si pozor na jeho nástrahy, tak je hlavne našim nenahraditeľným pomocníkom. Všetky informácie sú dostupné kedykoľvek komukoľvek. Dlhé hodiny strávené v knižniciach hľadaním potrebných informácií sú už dávno preč. Naša práca je vďaka nemu efektívny, rýchla. Cez internet platíme účty, požičiavame si peniaze, vybavujeme úradné veci, komunikujeme so známymi, čítame knihy a časopisy, počúvame hudbu, pozeráme filmy, hráme hry, môžeme pracovať z domu…má milión možností využitia. Nevieme si predstaviť, že by internet neexistoval
modrý displej
Internet však môže byť aj hrozbou. Hlavne deti sú najzraniteľnejšie, môžu sa stať na sieti obeťou, či už ide o detskú pornografiu, alebo iné druhy zneužívania. Každý zodpovedný rodič by mal ustrážiť čas, ktorý strávia ich ratolesti používaním internetu. A hlavne by mali mať prehľad čo ich dieťa na sieti robí. Samozrejmosťou by mala byť blokácia stránok, ktoré nie sú určené pre deti. Do počítača, na tablet, či telefóny sa dajú nainštalovať programy, ktoré vaše deti uchránia pred útokmi.
Veľkou hrozbou sú rôzne počítačové vírusy, ktoré nám môžu ukradnúť naše heslá, prístupy a narobiť riadne problémy. Môžeme prísť nielen o peniaze, ale celú identitu. Známe sú prípady, hlavne v zahraničí, kedy zločinci ukradli človeku doslova celý život. Zabezpečenie počítača a ostatnej elektroniky, cez ktorú surfujeme po internete, by malo byť alfou a omegou. Investujte do kvalitného antivírusového programu. Používajte heslá, ktoré nie sú ľahko odhaliteľné, pravidelne ich meňte. Čo najmenej využívajte verejné internetové siete. Nepíšte si heslá na miesta, kde by ich mohli nájsť cudzí ľudia.
připojení k síti
V posledných rokoch pribúdajú ľudia, ktorí sú na internete závislí. Bohužiaľ aj toto sa vám môže stať. Neovládateľné nutkanie, strata sebaovládania. Závislosť na internete je podobná ako závislosť na kokaíne. Zrazu klesá vaša výkonnosť v škole, alebo zamestnaní. Hodiny trávite ne internete a zanedbávate ostatné povinnosti. Narúšajú sa všetky vaše vzťahy a tým pádom ste čím ďalej tým viacej izolovaný. V najväčšej miere ide o ľudí, ktorí sú závislí na on-line počítačových hrách. Takýto ľudia vedia vydržať niekoľko hodín bez jedla, pitia. Vyskytol sa dokonca prípad, kedy matka vyhladovala dieťa, pretože v zápale hry na neho zabudla… Ak poznáte vo svojom okolí niekoho kto vykazuje príznaky závislosti, pomôžte mu a skúste s ním vyhľadať odbornú pomoc.

technologie

Všetky pôžitky, pomôcky, výdobytky modernej doby by sme mali využívať s mierou, aby nám neprerástli cez hlavu. Tak to platí aj v prípade internetu. Je dobrým pomocníkom, ale zlým pánom.