Farby nás obklopujú všade. Sú v prírode, u nás doma, v našom príbytku. Farby sú všade okolo nás a tvoria naše okolie. Skrášľujú ho, niekedy nám pomáhajú zlepšiť náladu, inokedy v nás zase vyvolávajú zmiešané pocity a niekedy aj smútok, melanchóliu. Aj napriek tomu sú však krásne a môžu byť dokonca súčasťou aj nášho voľného času. S farbami môžeme tvoriť, skúšať nové veci a pracovať. Rukami môžeme vytvoriť krásne diela, na plátno alebo papier dokážeme týmto spôsobom vložiť naše myšlienky a podeliť sa s nimi s ostatnými ľuďmi. Maľovanie sa môže stať našou záľubou, vášňou, dokonca niektorí ľudia sa ním aj živia. Aj k tejto činnosti však potrebujeme pomôcky, ktorými z pochmúrneho prázdneho bieleho plátna vytvoríme umelecké dielo.

akrylové barvy

  1. Farby. To je hlavné, čo skutočne potrebujeme, aby sme mohli stvoriť niečo krásne. Môžeme sa rozhodnúť pre akrylové, olejové alebo vodové. Pomocou našej fantázie a trochou farieb môžeme vytvoriť skutočné majstrovské dielo, ktoré očarí nejedného človeka a vyvolá v ňom emócie a obdiv.
  2. Štetce.Bez tých sa len tak ľahko nezaobídeme. Na trhu existujú mnohé, rôzne tvarované, presne tak, aby sa hodili pre každého začiatočníka alebo pokročilého umelca. Mali by sme doma mať všetko typy – ploché, okrúhle, šikmé syntetické či prírodné – pre prípad, ak by nás náhodou nečakane prekvapila múza.
  3. Maliarska paleta.Maliarska paleta je taktiež veľmi potrebná. Slúži na miešanie farieb, aby naše dielo vyzeralo zaujímavo, aby sme neboli obmedzení iba základnými farbami, ale mohli sme si stvoriť aj vlastné odtiene podľa nášho vkusu a fantázie.
  4. Plátno.Hoci je v našom zozname na poslednom mieste, neznamená to, že je málo potrebné, skôr práve na opak. Môžeme si zaobstarať plátno umiestnené na ráme, na rolke, na lepenke alebo plátno určené na zavesenie. Väčšinou sú vyrobené z ľanu a sú dostupné v rôznych farbách, zvyčajne v bielej a čiernej.

malba
K tomuto všetkému nám chýba už len chuť tvoriť, štipka fantázie a vášeň, aby pod našimi rukami vzniklo niečo nové, čo ohúri svet.