Už ste niekedy chceli, aby ste mohli motivovať svojich zamestnancov malých podnikov, aby boli produktívnejší? Ak áno, pravdepodobne viete, aké ťažké je dosiahnuť. Žiadosť pekne nefunguje. Vládnutie so železnou päsťou tiež nezlepšuje výkon. V skutočnosti je tento prístup takmer vždy opačný. Trik na zvýšenie produktivity zamestnancov vedie k tomu, že zamestnanci chcú pracovať tvrdšie.zisk.jpg
 
Zranili stretnutia zamestnancov produktivitu?
Áno! Stretnutia sú v mnohých prípadoch o niečo viac ako časovo náročné. To môže potvrdiť každý, kto sa pravidelne zúčastňuje na pracovných stretnutiach. Ak potrebujete niečo oznámiť svojmu personálu, urobte tak prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.
 
Umožní flexibilný pracovný čas zvýšiť produktivitu zamestnancov?
Umožnenie pracovníkom  vytvárať si vlastné plány  ich robí produktívnejšími a oveľa viac spokojnými so svojou prácou. Umožnite zamestnancom pracovať, keď sú s najväčšou pravdepodobnosťou produktívni, pokiaľ neexistuje veľmi dobrý dôvod na to, aby boli prítomní v určitých časoch dňa. Ako všetci vieme, niektorí ľudia sú ráno ľudia, zatiaľ čo iní sa darí neskôr v priebehu dňa.
 
Ako transparentnosť ovplyvňuje výkonnosť zamestnancov?
Keď sa pracovníci cítia, že sú vo vnútornom kruhu, je väčšia pravdepodobnosť, že im dajú všetko. Transparentnosť vašich dlhodobých cieľov a plánov pre spoločnosť umožňuje pracovníkom cítiť sa viac investovaných do výsledku. Ak sa od zamestnanca očakáva, že bude slepo nasledovať objednávky, je oveľa menej pravdepodobné, že sa budú starať, čo znamená, že je menej pravdepodobné, že budú pracovať tvrdo.převody.png
 
Z času na čas vezmite personál.
Keď sa pracovníci cítia, že ich nos musí byť neustále na brúsnom kameni, je menej pravdepodobné, že budú produktívne využívať svoj čas. Umožnenie príležitostných prestávok môže v skutočnosti urobiť oveľa produktívnejšími a je to ešte lepšie, keď šéf je ten, kto povzbudzuje tieto prestávky. Preto, ak má vaša spoločnosť len niekoľko zamestnancov, občas vezmite všetkých na rýchle obedy a iné výlety. Ak máte príliš veľa zamestnancov, aby to urobili, zvážte, že máte k dispozícii zabezpečený bufet alebo grilovanie na mieste raz alebo dvakrát ročne a povzbudzujte zamestnancov, aby zostali a rozprávali sa so spolupracovníkmi a šéfmi. Tieto príležitosti umožňujú pracovníkom, aby sa navzájom spoznali, čo im pomáha efektívnejšie spolupracovať a cítiť sa viac ako súdržná jednotka.
 
Môže práca z domova zvýšiť produktivitu?
Nechať ľudí pracovať z domova môže priniesť to najlepšie v niektorých zamestnancov.  Zamestnávatelia sa už tradične zdráhajú nechať pracovníkov, aby sa odvážili, pretože nemali jednoduchý spôsob, ako sledovať svoje aktivity z diaľky. Moderná technológia to zmenila. Vďaka mobilným zariadeniam, internetu a iným technológiám, sú  v kontakte s pracovníkmi kdekoľvek sú hračkou.