Osvetlenie LED pásmi je dnes už rozšírené v mnohých oblastiach nášho života. Na osvetlenie využívajúce LED technológiu sme si už tak zvykli, že ani nevnímame jej výskyt v našom okolí. Veľmi obľúbené a rozšírené sú najmä LED pásiky, ktoré majú svoje miesto v domácnosti, kancelárskych priestoroch, baroch, reštauráciách, obchodoch a vlastne takmer všade, kde svetlo nie je iba nástrojom na osvetlenie, ale aj zútulnenie a skrášlenie priestorov. Konkrétne sú to miesta ako stropné podhľady zo sadrokartónu, kuchynská linka, zrkadlo v kúpeľni, police v obývačke, osvetlenie schodov. V mnohých interiéroch automobilov dnes svetlo pochádza práve z rôznych LED svietidiel.

osvetlená ulica

Takže ak niekto dnes má záujem o osvetlenie LED pásmi, môže si to zariadiť aj sám a nie je potrebné k tomu privolať drahých elektrikárov. Môžete si zakúpiť 5 metrový RGB LED pásik, ku ktorému dostanete aj trafo, takže ho jednoducho zapojíte do elektrickej zásuvky a môžete sa kochať záplavou svetla a farieb. Najprv však pásik umiestnite na požadované miesto, kde bude plniť svoju funkciu. Na to je vhodná zadná samolepiaca strana. Treba iba dávať pozor, aby miesto nalepenia pásika bolo suché a odmastené. Pásik následne nalepíte, napríklad na spodnú stranu poličky a práca s inštaláciou je ukončená. K takémuto pásiku dostanete aj diaľkový ovládač, pomocou ktorého môžete meniť farby a meniť intenzitu svetla.

osvetlenie spálne

Dnes už sú k dispozícii aj LED pásiky, ktoré dokážu meniť podľa potreby teplotu vydávaného svetla. Ide o DUAL WHIT LED pásiky, ktoré majú na páse tesne vedľa seba umiestnené čipy teplej a studenej farby. Takto umiestnené čipy dokážu pomocou diaľkového ovládača namiešať rôzne teploty svetla. Takže, ak niekomu nevyhovujú studené tóny svetla, alebo potrebuje meniť teplotu svetla vzhľadom na svoje aktuálne pocity, pre toho je DUAL WHIT LED pásik optimálnym riešením. A samozrejme aj pre tých, ktorí preferujú neutrálne svetlo, ktoré sa najviac približuje k dennému svetlu.