Premýšľate nad vhodným darčekom pre rodičov, alebo kamarátku? Ak im chcete darovať niečo naozaj špeciálne, poobzerajte sa po okolí a internete. Rozšírená realita, tanečný kurz, alebo adrenalínová zábava. To je len zlomok toho, čím môžete svojich blízkych potešiť.

motokáry
 
Pivný doktorát
 
Počuli ste už o niečom podobnom? Ide o zábavu, pri ktorej sa môžete naučiť i veľa zaujímavých vecí. Niektoré pivovary, alebo pivárne ponúkajú kurzy, pri ktorých vás prevedú celou históriou, ale i procesom výroby piva. Navštívite pivovar, vyskúšate si niektoré z úkonov pri jeho výrobe a niekde vás naučia i to, ako načapovať špičkový polliter neobmedzená ochutnávka tohto moku je samozrejmosťou. Takže na konci dňa budete mať o zábavu postarané.
 
Motokáry, bowling, paintball
 
Na internete narazíte na množstvo poukazov na spomínané služby. Ak sa rozhodnete pre takýto typ darčeka, nikdy nekupujte vstupenku pre jednu osobu. Tým by ste danej osobe iba skomplikovali život. Na bowling, alebo motokáry sa pravdepodobne nevyberiete sami. Takéto aktivity sú najlepšie v partii. Obdarovaní, by tak musel siahnuť do peňaženky a vstupenky dokúpiť. Je tiež dobré, ak siahnete po kupóne, pri ktorom si oslávenec môže vybrať dátum podľa seba.

pivo
 
Darček pre odvážnejších
 
Čo by ste povedali na kurz prežitia v divočine? Ak máte vo svojom okolí osobu, ktorá sa v podobných veciach vyžíva, tak neváhajte. Nájdete kurzy, ktoré trvajú iba dvadsaťštyri hodín, ale i dlhšie. Pokojne i trojdňové. So skúsenými lektormi si účastníci vyskúšajú rôzne krízové situácie, výrobu pomôcok na prežitie v divočine, či prípravu jedla v improvizovaných podmienkach, alebo stavbu prístrešku na noc.
 
Druhou možnosťou je darovanie poukazu na návštevu strelnice, alebo krátky kurz používania strelných zbraní s inštruktorom. Pre tých naozaj odvážnych sú v ponuke takzvane escape hry, alebo panic room. V tomto prípade však hovoríme o zábave pre naozaj silnejšie povahy. Pre citlivú maminu, alebo sestru takýto darček asi nie je vhodný.