Už od mladých dievčatok sme nosili náušnice a tajne sme obdivovali zbierku maminých šperkov. Často však odmietame nosiť iba zásnubné prstene. Investícia do drahokamov sa nevyplatí len okrásnením nášho vzhľadu, ale aj odložením peňazí do stálej investície.

náramek

  • Striebro aj zlato

Mnohé riešia, aký kov je práve v kurze. Je pravda, že zlato je cennejšie, preto ho mladé dievčatá nemajú v obľube. Striebro je neutrálnej farby a často sa dá nosiť naozaj k hocičomu. Mnohý aj napriek tomu totiž preferujú striebro, ktoré sa kedysi cenilo viac ako zlato. Preto, že sa ťažko ťažilo. Pri výbere rodiovaného striebra sa často špiniaci  kov ľahšie umýva a čistí. Netreba sa spoliehať len na údržbu. Takisto v prípade retiazky sa k nemu ľahšie dokupuje prívesok. Striebro je ale predsa len menej cenené ako zlato. Zlato je dnes považované za kov šľachticov, a mnohí stavajú na jeho cennosti. Hlavne u starších je obľúbene. Mladšie ročníky prejavujú väčší záujem o biele zlato. 

šperk

  • Aké kúsky

Možno chcete investovať do krásnych šperkov, no neviete čím začať. Asi najmenej riskantné je  kúpa náušníc. Tie sú neodmysliteľnou zložkou štýlu dámy. V klenotníctvach sú dostupné náušnice od nižších cien ako pätnásť eur. Pri zlatých zas počítajte aspoň s trojnásobkom ceny. Okrem toho nezabudnite na retiazku. Mnoho mladých žien je dnes posadnutých ozdobami na krk a rôznymi príveskami. Takisto je to skvelý nápad na darček. Prsteň by ste si mali žiadať od priateľa či manžela. Na krásny prsteň s drahokamom je nutné investovať viacej. Môžete si vybrať od zirkónov cez opál až po rubíny. Nedajte sa zlákať len druhom drahokamu, ale dbajte aj na výbrus a kvalitu. Mnohé môžu byť ukrátené o svoju krásu práve zlým výbrusom. Pre skutočných fajnšmekrov sú certifikáty o pravosti dôležité. Tie však obdržíte za príplatok. Neľutujte peniaze, keď v budúcnosti môže šperk nabrať na hodnote. Preto je dôležité mať o ňom overenie.

  • Hodinky

Posledný neodmysliteľný doplnok sú hodinky. Prekvapivo aj kožený remienok je skutočne náročný pre rozpočet. Mladé dámy si obľúbili veľký ciferník. Znova tu prevažuje striebro, prípadne pozlátené striebro. V obchodoch nájdete aj oceľové pre tých, ktorý sa venujú náročným aktivitám a chcú odolnosť za nízku cenu. Tak či tak, výber je na vás.