Drvivá väčšina ľudí si život zostaví tak, aby bola takmer každá maličkosť zariadená bez zbytočných prekážok a starostí. Vyberáme si ľahšiu cestu, aj keď to málokedy skončí triumfálnou výhrou. Tak isto to býva ohľadom zdravého životného štýlu s cieľom schudnúť zopár kíl. Národ sa nechá ľahko oklamať smiešnymi reklamami znázorňujúcimi rôzne prípravky, najčastejšie vo forme tabletiek a čaju, s účinkom rýchleho chudnutia. Nie každé samozrejme fungujú rovnako a najmä tak ako všetci očakávajú. Výdobytky novodobej medicíny skutočne pomôžu zhodiť prebytočné kilá, ale čoraz častejšie sa stretávame s prípadmi, kedy organizmu viac uškodia než pomôžu. Niektoré spôsobujú poškodenie orgánov, iné nezaberú vôbec, pretože obézny človek po pár tabletkách spojených s veľkou dávkou kalórií ešte nikdy neschudol. Jediným efektívnym prostriedkom na chudnutie prírodnou cestou je teda pohyb a zdravá strava v rovnomernom množstve.

běh7

Najlepšou cestou ako schudnúť na takmer všetkých partiách tela je beh. Pri tomto športe je dôležité uvedomiť si fakt, že už len začať je tou najťažšou skúškou. Ako začiatočník budete nútený prekonávať sa, naučiť sa správne dýchať a sprvu nepreháňať svoj výkon, pretože by to mohlo mať za následok len zbytočné zranenia. Všetko potrebuje čas a veľkú dávku trpezlivosti. Po približne dvoch týždňoch by sa mali dostaviť prvé viditeľné výsledky vynaloženej driny. Pre mnohých obľúbencov behu sa stal tento šport ich koníčkom, takže si nevedia predstaviť ani jeden deň bez námahy venovanej tejto atletickej činnosti. Keď už si raz beh zamilujete, neviete s tým jednoducho prestať.

boty

Prečo je práve beh najlepším pomocníkom pri chudnutí všetkých častí tela ?
Pri behu sa zapájajú svaly brucha, horných aj dolných končatín vrátane zadku, a čo je najlepšie, trénujete aj najdôležitejší sval v tele – vaše srdce. Predchádzate tak riziku infarktov myokardu a zlepšia sa vám dokonca aj funkcie krvného obehu. Laicky povedané – slúži ako prevencia pri chorobách srdca a ciev. Netreba pripomínať, že pri behu sa zapájajú aj pľúca, ktorých úlohou je pomocou enterocytov rozviesť do svalov celého tela životne dôležitý plyn – kyslík. Všetko to spolu súvisí a výsledkom bude silné srdce, ktoré znesie vyššiu záťaž.
Beh nie je teda len o formovaní postavy do bikín, ale pomáha aj pri správnom fungovaní organizmu a možnosti predĺženia života. Výrazne tiež zlepšuje rozvoj kondičných a koordinačných schopností a podporuje imunitný systém a kvalitný ničím nerušený spánok.