Veľa ľudí chce mať dom, aj keď to nie je vôbec jednoduché a stojí za tým veľa peňazí, času a roboty. Mladí ľudia, keď doštudujú, nájdu si prácu, životného partnera a plánujú spoločnú budúcnosť, ktorá často krát zahŕňa aj vlastný dom a záhradu. Dom je vhodný najmä pre páry, ktoré plánujú mať deti a veľkú rodinu. Problémom je cena domu, záhrady a pozemku. Mladí ľudia, keď doštudujú by chceli začať stavať, ale peniaze nemajú. Kým by na dom zarobili, ubehlo by veľa rokov. Museli by pár rokov pracovať a šetriť, ale aj tak, kým by našetrili mali by už asi po 30, ak by zarábali priemerný slovenský plat. Preto, si ľudia berú rôzne pôžičky, ktoré potom splácajú takmer do konca života.

domek

·         Sú ľudia, ktorí si vyberú dom z katalógu a príde firma, ktorá im dom za pár dní postaví. Takáto stavba vyjde dosť draho, pretože okrem materiálov, ktoré pri stavbe domu použijete musíte zaplatiť aj za prácu robotníkov, ktorí na stavbe vášho domu pracovali. Pre ľudí je to veľmi rýchle a pohodlné, ale nie každý si to môže dovoliť. Tak isto ako aj pri stavbe domu, sú tu ľudia, ktorí si zavolajú firmu, aby im urobili aj peknú záhradu. Majú vlastného záhradného dizajnéra, ktorý im záhradu navrhne a potom ju pracovníci firmy, ktorá takéto služby poskytujú urobia.

vila

·         Potom sú tu ľudia, ktorí na stavbe svojho domu pracujú sami za pomoci svojich kamarátov a známych, ktorí neberú za prácu žiadne peniaze, pretože vedia, že keď budú potrebovať pomoc oni, daný človek mu tiež pomôže. Takáto stavba môže trvať niekoľko mesiacov a vyžaduje si veľa času a driny, ale na druhej strane ušetríte zopár tisíc eur.  Okrem toho, ľudia, ktorí chcú ušetriť si sami budujú aj záhradku. Investujú do nej veľa času a práce.
Dnes existuje veľa typov domov, pretože každému z nás sa páči niečo iné. Niektorí túžia po malom útulnom domčeku a niektorí chcú veľké viacgeneračné domy, pretože chcú zabezpečiť budúcnosť aj svojím deťom.