Bývať útulne a zároveň v moderných priestoroch, s trendovým vybavením a zariadením, je dnes takmer samozrejmosťou pre každého, kto si zariaďuje domácnosť. Kráčať s trendmi aj vo vybavení bývania nie je vôbec ťažké, pretože obchody sú naplnené tovarom, ktorý požiadavkám moderného štýlu vyhovuje.

led-ziarovka-gu10-3-5w-smd2835-studena-biela (1)

Zariadenie bytu či domu, ale aj pracovných priestorov či administratívy a podobne, si okrem klasického nábytku vyžaduje aj osvetlenie. Donedávna sme na tento účel využívali halogénové svietidlá, no pokrok nezastal a dnes sme svedkami boomu, ktorý spôsobila LED technológia. Zasiahla nás ako šíp a v súčasnosti už žiarovka g9 takmer každá domácnosť či iné zariadenia využíva LED svetlá na osvetlenie priestorov, ktoré denne využívame.

LED technológiou sa vyrábajú panely, trubice, žiarovky, reflektory či pásiky, ktoré nám svietia, keď už denné svetlo nestačí. Plne nahradili klasické žiarovky a majú aj čosi navyše: dizajn, ktorý stojí za spomenutie. Každé svietidlo je plnou náhradou za hlavný zdroj osvetlenia, všetky sú energeticky úsporné a šetrné k životnému prostrediu s dlhou životnosťou. Farebné odtiene bielej sa delia na teplú, studenú a neutrálnu bielu a v tomto rozpätí sa vyrábajú všetky spomínané svietidlá.

diódy, lampa

Spomeňme napríklad LED žiarovky s označením G9. Ich chromatickosť sa udáva v Kelvinoch, a tak rozoznávame o aký odtieň farby ide. G9 označuje päticu žiarovky, uhol jej svietenia je 300°, životnosť je asi 15 000 hodín. Okrem toho tieto žiarovky sa vyznačujú nízkou spotrebou a vysokou energetickou efektívnosťou, majú vysoký index podania farieb a sú veľmi odolné voči vonkajším vplyvom, dokážu ušetriť až 85% energie, neobsahujú žiadnu ortuť, majú nulové UV vyžarovanie a po zapnutí je ich svietivosť 100%. Napájajú sa do bežnej elektrickej siete s 230V.

Zákazníci si ľahko zvykajú na dobré veci a LED žiarovky medzi ne určite patria, preto si našli svojich zákazníkov, ktorí si ich vyberú pri každej príležitosti a stali sa tak obľúbenými pre mnohých z nich.