Keď je ekonomika nestabilná alebo v úpadku je pre zamestnancov zrejmé, že sa začnú cítiť neisto a začnú sa obávať, že budú prepustení.  V skutočnosti však veľa firiem, bez ohľadu na veľkosť, umiestnenie alebo priemysel, zažíva určitý stupeň znižovania a výsledkom je: zamestnanci strácajú svoju prácu a začínajú hľadať nové príležitosti. Stanú do nedobrovoľne nezamestnaní. Zmena nikdy nebola bezproblémová, či už na osobnej alebo profesionálnej úrovni. Ale s vhodným plánom po ukončení pracovného pomeru môže byť proces hľadania zamestnania menej stresujúci a oveľa plodnejší a dokonca aj príjemnejší, než sa očakávalo.

 výběrové řízení

Nižšie je 5 najlepších tipov, aby sa hľadanie novej práce po prepustení stalo hladším a efektívnejším.

 výpověď

Tip 1: Uistite sa, že ste úplne spokojní s tým, že prepustenie nie je hanbou ani zločinom

Dokonca aj najviac skúsení a talentovaní manažéri v niektorých z najprestížnejších svetových spoločností nedokázali udržať svoju úlohu počas celosvetovo rastúcej vlny prepúšťania. Takže prvá vec, s ktorou by ste sa mali oboznámiť je tá, že na tejto „lodi“ nie ste sám.

Tip 2: Zvážte svoje financie

Vypočítajte, ako presne vám vaše finančné prostriedky umožnia zostať mimo pracovného miesta. Je veľmi dôležité, aby ste to vyriešili na začiatku, aby ste sa neskôr vyhli prekvapeniam a nepríjemným prekážkam. Majte na pamäti, že rozpočet nemusí byť trestom: považujte ho skôr za dočasné preventívne opatrenie, ktoré vám umožní získať väčšiu kontrolu nad vašimi osobnými a domácimi výdavkami.

Tip 3: Posúďte svoje ciele v kariére

Zvážili by ste svoju stratenú pozíciu za vašu vysnívanú prácu? Zvážili by ste svoju bývalú spoločnosť ako spoločnosť, v ktorej ste chceli vždycky pracovať? Alebo si myslíte, že ide o dlho očakávanú príležitosť na radikálnu zmenu kariéry? Urobte si čas na vykonanie „Analýzy kariéry“.

Tip 4: Aktualizujte svoj životopis

Teraz si plne uvedomujete druh zamestnania a druh zamestnávateľa, na ktorý sa chcete zamerať. Máte tiež vynikajúci sortiment kľúčových zručností, ktoré musíte bez pochýb zdôrazniť. Zmeňte váš životopis len s jednou vecou: „Som najlepší kandidát na túto prácu a najlepší kandidát pre túto spoločnosť!“
hledání práce

Tip 5: Stanovte si svoje ciele

Váš životopis je pripravený! Teraz musíte stanoviť skutočné ciele; musíte hľadanie práce považovať za prácu na plný úväzok.

 

Nezabudnite, strata práce nie je vždy na škodu, môže vám priniesť niečo nové a lepšie. Hľadajte a nevzdávajte sa. Tvrdá práca sa nakoniec vyplatí. Veľa šťastia!