Rozhodli ste sa pre sklenené dvere? Uvidíte, že nebudete ľutovať. Na rozdiel od tých klasických, by ste ich montáž mali zveriť do rúk profesionálov. Pred tým, ako prídu vaše nové dvere osadiť, by ste však u seba doma mali všetko pekne pripraviť. Takto bude ich výmena totiž trvať omnoho kratšie. Samotná dĺžka montáže, samozrejme nezávisí len od toho, ako dobre pripravíte stavebný otvor a iné drobnosti. O konkrétnom čase rozhoduje aj typ dverí, ktoré ste si vybrali. Napríklad sklenene dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ môžu byť osádzané o niečo dlhšie, ako tie klasické z drevotriesky. Rozhodujúce je aj to, aký typ zárubne, či posuvného o systému budete používať.

Muž, ktorý natiera stavebný otvor na dvere.jpg

  1. Zameranie dverí: aby ste pri samotnom osádzaní dverí neboli nepríjemne prekvapení, je potrebné všetko pekne dopredu vymerať. Šírka klasických dverí, je sedemdesiat, osemdesiat, alebo deväťdesiat centimetrov. Poznáme aj šesťdesiat centimetrov široké dvere, tie sú ale naozaj úzke.
  2. Premyslite si aj to, do ktorej strany sa majú vaše nové dvere otvárať, teda či do pravej, alebo do ľavej strany. Podľa toho budete vyberať a osádzať zárubňu.
  3. Ak svoj dom rekonštruujete aj v iných smeroch, pred inštaláciou dverí, by mali byť hotové niektoré z prác. Ide najmä o podlahu a taktiež omietky. Tie musia byť jednoducho hotové.

Modré sklenené dvere.jpg

  1. Naopak, sú aj práce, ktoré by ste si mali nechať až na čas, keď budú vaše nové dvere osadené v stene. Hovoríme napríklad o maľovaní. Pri ňom však nezabudnite všetko pekne zakryť, aby ste si svoje nové kúsky nezničili.
  2. Dôležitá je aj príprava samotného stavebného otvoru. Väčšina firiem, ktorá montuje dvere nezodpovedá za jeho nesprávne rozmery, alebo iné chyby. Stavebný otvor musí byť pripravený na sto percent. Ak nemáte v tejto oblasti žiadne skúsenosti, neváhajte osloviť skúsených stavbárov.