Osobne za najlepšiu appku na hudbu pokladám práve Spotify. Zaplatený. Verzia zadarmo je síce fajn, ale verte mi, po pár dňoch vás počúvanie reklám po každej skladbe, a aj to iba s pripojením na wifi, omrzí.Na skúšku zadarmo plnej verzie máš mesiac a málokto sa potom chce toho vzdať.

sluchátka
 
ü  Rodinný účet, hudba skoro zadarmo. Cena 8 eur na mesiac je naozaj dosť. No čo ak to rozdelíš medzi šiestich? Áno aj to sa dá, s rodinným účtom. Jediné čo musíš spraviť je zohnať partiu z piatich až šiestich členov, založiť si spotify accountpremium a dohodnúť sa na spoločnej adrese. Spotify účet má každý z vás vlastný a platíš iba 1,8/ mesiac.
 
ü  Offline režim nie je problém. Žiadne obmedzenia aj bez pripojenia na wifi. Stačí si jednotlivé skladby, albumy stiahnuť a všetko počúvaš aj offline. Celé albumy sťahuješ jedným kliknutím.
 
ü  Vlastné playlisty.Úprimne, nepoznám appku su jednoduchšou tvorbou vlastných albumov. Vložíš tam skladby cez dva kliky, môžu zostať private alebo zdieľané s priateľmi, či širokou verejnosťou. Takisto si slobodne môžeš ukladať a počúvať aj playlisty iných ľudí. Do vyhladávania stačí zadať len pár kľučových slov ako napríklad: "car music".
 
ü  Novinky ako prvý. Spotify je jedna z hudobných spoločností, ktorá vďaka svoje spoplatnenosti dáva svojím používateľom šancu, počuť veľké množstvo hudby ako prví. Mnoho umelcov si vyberá práve spotify na uverejnenie svojích noviniek.
 
ü  Spotify ťa pozná. Odporúča ti hudbu priamo pre teba. Denne prechádza tvoje playlisty a počúvané songy na základe ktorých ti doporučuje umelcov, albumy a skladby. Upozornenia na nové albumy tvojích obľubených kapiel či spevákov ti chodia priamo. Taktiež ti vystavuje tvoje highlighty a každý mesiac máš album s 30 tvojími najpočúvanejšími skladbami.
 
ü  Každý si nájde svoje. Toto môžem z vlastnej skúsenosti zaručiť so stopercentnou istotou. Sama nemám presne vyhradený štýl a od oldschool hitovečiek cez alternatívnu hudbu až po rap či dnb, som nikdy nemala problém nájsť si playlist či umelca. Nesklame ani slovenská či česká scéna a takisto rôzne menej známe skupiny z rôznych kútov sveta.

hraní
 
ü  Počúvaj to, čo tvoj obľubený umelec. Veľké množstvo umelcov má na spotify verejne dostupné, vlastné sebou vytvorené playlisty, ktoré môžeš počúvať aj ty.
 
ü  Prepojenie so sociálnymi médiami. Veľmi jednoduché zdieľanie skrz všetky známe sociálne siete ako Facebook či Instagram. Plusom je aj dizajn, či lyrics, ktorý funguje síce len online no pre ľudí, ktorý si radi spievajú spolu so spevákom (ako aj ja haha) to je naozaj super vecička.