1.       AliExpress
Tento obchod pozná azda každý človek, pre koho nie je slovo internet novinkou. Svoju existenciu vo virtuálnom svete má už mnoho rokov a medzi ľuďmi je veľmi obľúbený. Za svoj skvelý tovar a zároveň cenovo výhodné služby disponuje každodenne miliónmi zákazníkov. Tak ako vo svete aj na Slovensku má svoj potenciál a ľudia sú mu verní. Sú spokojní s dodacou lehotou, aj keď môže trvať až 39 dní, no každého Slováka poteší na väčšine výrobkov odkaz na „free shipping“, čo v preklade znamená poštovné zadarmo. Okrem toho má aj vysokú kvalitu, čo sa týka komunikácie a prehľadnosti obchodu. Každý deň sú tam navyše rôzne zľavy dňa a vy si tak pokojne môžete nakupovať tovar za diskontné ceny z pohodlia domova. Jedinou nevýhodou bývajú veľkosti, ktoré si musíte podľa návodu zistiť už sami. Napríklad ženy s veľkosťou S niekedy mávajú problém a sadne im až veľkosť L.

eshop

2.       ASOS
Asos pozná síce menej ľudí, ale tiež sa teší z veľkej popularity. Je to anglický web, na ktorom kúpite tiež hocičo, no nie je to až také lacné ako na AliExpresse. Výhodou však je, že nepredáva žiadne falošné značky – kúpite tu nefalšované Nike, či Adidas a ďalšie známe značky. Za ďalšie plus sa berie ich zmysel pre módu – kúpite tu krásne oblečenie, ktoré nebude len tak nečinne ležať vo vašom šatníku. Za nákup vyšší ako pätnásť eur je poštovné už zadarmo a nákup máte spoľahlivo doma maximálne do desiatich dní. Zatiaľ sa nezistili žiadne oneskorené zásielky alebo nezrovnalosti – ak aj áno, ich zákaznícky servis sa vyznačuje dokonalým prístupom a buď vám tovar opakovane zašlú alebo vrátia peniaze v plnej sume.

oblečení

3.       Wish
Máme tu ďalší eshop charakteristický lacnejším tovarom podobným tomu na AliExpresse. Majú tam široký sortiment oblečenia, kozmetiky, vecí do domu i dekorácií na záhradu – jednoducho všetko. Je vhodné dávať si pozor a vždy pozrieť recenzie od druhých ľudí, ktorým tovar už domov prišiel. Samozrejme ako každý čínsky obchod aj tento vlastní tovar, ktorý môže byť ľahko poškodený a neodslúži dlhšie ako mesiac – na to sú tie recenzie ! O oblečení a doplnkoch tiež patrí to isté upozornenie ako na AliExpresse. Jedinou nevýhodou, ktorá nastala asi pred rokom je tá, že za každý jeden produkt je poštovné oddelene, väčšinou jedno euro. Nakupujte teda zľavnene, ale s rozvahou !