Pri neustále stúpajúcich cenách za energie sme nútený hľadať úsporné riešenia takmer všade. Svietenie nevynímajúc. Dnes už na trhu dostanete pomerne výhodné a ekologicky prospešné LED produkty, ktoré častokrát zaručujú vysokú úsporu za tieto už spomínané energie v tomto prípade elektrické energie. Dnes Vám predstavujeme LED žiarovky G9, ktoré svojou minimálnou spotrebou elektrickej energie ponúkajú najlepšiu efektivitu premeny elektrickej energie na svetlo. Životnosť žiaroviek G9 sa pohybuje až do 50 000 hodín prevádzky, čo je v porovnaní s ich predchodcami pomerne dostatočne dlhá doba pre navrátenie počiatočných investícií za tieto žiarovky.

klasická žiarovka

Aj keď sa v niektorých prípadoch u LED žiaroviek zľaknete počiatočnej investície oproti obyčajnej klasickej žiarovke, spočítaním spotreby za elektrickú energiu a s prihliadnutím na životnosť týchto klasických žiaroviek dospejete k záveru, že LED žiarovky nie sú až také drahé ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri LED žiarovkách G9 je možné si taktiež zvoliť ich dostupnú farebnú variantu, ktorá pozostáva z troch základných ponúk a to – teplá biela 3000K – neutrálna biela 4000K – studená biela 6000K.

žiarovka-úspora

Pomocou správnej voľby farebnej varianty LED žiarovky si môžete vhodne osvetliť miestnosť podľa toho, ako ju využívate. Samozrejme studená biela a teda 6000K je vhodná pre priestory, kde chcete aktívne vykonávať nejakú činnosť ako je napríklad ateliér, pracovňa, dielňa a podobne. U žiaroviek LED G9 v teplej bielej a teda 3000K je vhodné myslieť na ich umiestnenie v priestoroch určených skôr na relax či inú obdobnú činnosť. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť o vhodnosti využívania danej farebnej varianty LED žiaroviek, je možné vybrať si neutrálnu bielu a teda 4000K, ktorá svojou svietivosťou nebude nijako narušovať pobyt v tej ktorej miestnosti.