V lete väčšina z nás vyhľadáva ľahké, svieže a povzbudzujúce vône, ktoré osviežia a dodajú energiu na horúce dni. Nie je to inak ani pri prípravkoch na pranie a aromatizovanie bielizne, ako sú olejové parfémy na pranie. Tie dokážu bielizeň a šatstvo po opraní rozvoňať jemnými a príjemnými vôňami aj na mnoho dní. Pokiaľ teda chcete, aby vám oblečenie voňalo aj počas dlhých letných dní a večerov, vyskúšajte použiť niektorý z parfémov na pranie napríklad z kvalitnej značky Essentia Nature. A ktoré presne vône sa na leto najviac hodia?

caribe

Citrusová symfónia osvieži

Samozrejme, jednou z najobľúbenejších vôní aj u nás je tá citrusová, a to možno práve pre svoje osviežujúce a povzbudzujúce vlastnosti, ktoré dodávajú množstvo dodatočnej energie vždy, keď podobnú vôňu zmysly ucítia. Patria sem esenciálne oleje, ako je citrón, pomaranč, grep či mandarínka a limetka, ktoré sa dajú veľmi dobre kombinovať s ďalšími zaujímavými vôňami – a na leto sú priam ideálne. Dodajú oblečeniu nádych čistoty, ale aj príjemnej sviežosti a elegancie.

jasmín

Kvetinové arómy pre dokonalý relax a radosť

Existuje množstvo nádherných kvetinových vôní, ktoré sa dokonale hodia aj na opranú bielizeň. Niektoré sú skôr bylinkové, ako napríklad obľúbená upokojujúca levanduľa, iné zase sladké a príjemne kvetinové ako jasmín, pivónia či ruža. Kvety voňajú naozaj prenádherne a pôsobia upokojujúco na náladu a emócie. Dokonca, často dodávajú nielen relax, ale aj pocit radosti, preto sú na leto priam ako stvorené. No a ďalšou skupinou vôní, ktoré bielizeň v lete krásne osviežia sezónnymi arómami, sú tie možno viacej exotické, pripomínajúce more, morský vánok či piesočnaté pláže. Pokiaľ budete pozerať ponuku práve zo značky Essentia Nature, môže byť do tejto skupiny zaradená napríklad vôňa do práčky s názvom CARIBE pripomínajúca pláže a sviežosť Karibiku.