Poznáte ten moment, keď vám niečo udrie do očí alebo vás to prinúti sa zamyslieť nad celým vaším vnútrom… vy len premýšľate a vtedy vám to všetko dáva zmysel. Všetko to zapadá do seba ako puzzle alebo skladačka. Jednoduché ako facka, ale vy ste o tom nemali ani tušenia.
O niečom takom by sa dalo povedať, že je práve tento film. Otvorí vám oči nie normálne, ale úplne dokorán.
Názory ľudí, ktorí ho videli sú naozaj srdcervúce:prasiatko na dvore
„Chcelo sa mi zvracať, keď som na to všetko pomyslela. Najhoršie na tom bolo to, že to je naozaj pravdivé a deje sa tu u nás na Slovensku.“Tento názor nám prezradila návštevníčka kina Zvolen.
„Manželovi som povedala, že nabudúce pôjdem do kina len na nejakú komédiu a určite nie na takýto typ filmu. Nepozeralo sa na to dobre. Radšej žiť v sladkej nevedomosti ako vedieť toto všetko.“ Zdôverila sa nám pani, ktorá prišla na premietanie so svojím manželom. Ten si veľmi želal vidieť tento film, tak sa na výročie ich svadby prišli pozrieť, ale trpko to oľutovali – teda hlavne manželka.
Osobná skúsenosť jednej našej známej: „Na filme sme boli podvečer a tak, keď sme prišli domov, sme išli hneď spať. No, teda, chcela som spať, ale vôbec sa mi nedalo. Tie veci, čo tam sú… neviem to ani opísať, všetko sa mi to hmýrilo v hlave a nevedela som o tom prestať rozmýšľať.“ružové prasiatko
Takže, keď si pozriete názory ľudí, zistíte, že tento film sa asi ozaj oplatí pozrieť, ak ste pripravený na krutú pravdu a otvorené oči, ktoré vám poskytne. Nie je to teda žiadna rozprávka na dobrú noc, ktorú by ste si chceli pozerať snáď aj každý deň. Je to film, ktorý vznikol na to, aby sme sa varovali pre takými situáciami, aké tu už na Slovensku vznikli. No, myslím, že vznikať stále budú, keďže sú tu dosť hlboko zakorenené. Kým sa niečo významné nezmení, tak to tu bude asi rovnaké. Spolu sme však predchádzajúcimi voľbami vybudovali novú zmenu, tak snáď to bude niečo znamenať.