Ak chcete svojho psíka potešiť nejakou to nezvyčajnou dobrotou, vyskúšajte domáce sušienky. Ich príprava vám zaberie chvíľočku, sú omnoho lacnejšie ako kupované pamlsky a navyše ich viete pripraviť tak, aby boli čo najzdravšie.

pamlsek
 
Základom je mäsko
 
Základnou surovinou je mäso. Po prvé ho psy zbožňujú a po druhé je pre nich i najzdravšie. Môžete použiť akýkoľvek druh. najvýživnejšie je hovädzie, pokiaľ však váš pes drží diétu, zvoľte chudšie mäso, napríklad kuracie, morčacie, či králičie. Bravčovému by ste sa mali vo všeobecnosti vyhnúť, pretože je príliš mastné.
 
Ak chcete sušienky pripravovať zo surového mäsa, použite mleté. Bude sa vám s ním pracovať ľahšie a navyše nebudete bojovať s konzistenciou cesta. Ak máte k dispozícii kusy mäsa a mlynček doma nemáte, najprv ho krátko povarte vo vode. Tepelná úprava nemusí trvať dlho, ako keď pripravujeme pokrmy pre ľudí. Uvarené mäso pokrájajte na drobné kúsky.
 
Čím nahradiť múku
 
Vyhnite sa používaniu klasickej bielej múky. Tá je pre psov vyslovene nevhodná. Niektorým jedincom môže dokonca spôsobovať tráviace ťažkosti. Ak s ňou aj problém nemajú, ich telu nedodá nič potrebné. Dobrou náhradou je napríklad múka hrachová, ktorá obsahuje množstvo potrebných tukov a bielkovín, tekvicová, alebo poprípade pohánková.

sušenky
 
Ostatné ingrediencie
 
Do cesta použite vajíčko, ktoré psovi neuškodí, ale práve naopak, dodá potrebné proteíny. Medzi ďalšie suroviny, ktoré môžete použiť je napríklad nastrúhaná a uvarená mrkva, cvikla,  kukurica, alebo hrášok. Z čerstvej zeleniny a ovocia môžete použiť hlavne šalát, alebo jablká. Kvapka olivového oleja psom urobí taktiež len dobre.
 
Príprava cesta
 
Zo spomínaných surovín si pripravíte cesto. Jeho konzistencia nemá byť tuhá. Nebojte sa ak sa vám bude zdať príliš riedke. Po upečení stvrdne a sušienky budú príjemne mäkké. Na pekáč ho môžete pokojne naliať lyžičkou a piecť kým nestuhnú. Ak by sa vám predsa len príliš rozpadali, pridajte ešte trošku hrachovej múky.