Už dávno neplatí, že prvý sex by mal prísť až po svadbe. Je dobré vedieť do čoho idete a po prvých spoznávacích manévroch by ste mali zamieriť do postele. Môže sa však stať, že s partnerom nejaký ten rok žijete a zrazu to prestane fungovať. Pod návalom práce, bežných denných povinností, deťoch, príde často k zhoršeniu sexuálneho života. Niekedy dokonca z vašich postelí úplne zmizne. Tomu by ste mali predísť, ak nechcete o partnera prísť.

sex

Zásadnou radou je prejavovať o partnera záujem. Občas ho pochváliť a niekedy prekvapiť. Muži sú naozaj jednoduché stvorenia a poteší ich pohľad na peknú spodnú bielizeň. Ženy to v tomto prípade majú naozaj jednoduchšie, stačí zopár zvodných pohybov, sexi prádielko a horúca noc môže začať.
Komunikácia.Ak vymizne zo vzťahu, celkom iste sa vytratí aj sex. S partnerom si každý deň nájdite čas, napríklad večer pred spánkom a porozprávajte sa s ním. Dôležité je vedieť sa rozprávať aj o vašich sexuálnych túžbach a potrebách. Zopár pikantných slov vždy pomôže rozpáliť aj vychladnuté túžby.

poloha

Vyhnite sa stereotypom. Samozrejme, že sa nedá každú noc po ťažkom dni vystrájať až do rána a skúšať všetky polohy zo sexuálnej príučky. Občasná zmena je však veľkým afrodiziakom. Prevezmite iniciatívu, zašepkajte partnerovi nejakú tú perverznosť do uška a potom ju spolu vyskúšajte. Uvidíte, že iste príde k zlepšeniu sexuálneho života.

Egoizmus v partnerstve nemá čo robiť. Myslite v prvom rade na partnera. Keď bude spokojný on, budete aj vy. Uspokojenie oboch je dôležité, aby ste predišli frustrácii. Skúste zistiť čo by ho potešilo a následne preneste jeho túžby do vašej spálne. Nepreháňajte. Ak ste spolu už niekoľko rokov, je samozrejmé, že nie každý sexuálny styk bude výbuchom vášne. V prvom rade ide o intimitu, dotyky, prítomnosť a blízkosť vášho partnera.

romantika

Môže sa stať, že nič z toho nezaberá. V tom prípade je potrebné navštíviť lekára. Možno ide o skutočné psychické problémy a bude potrebná návšteva sexuológa. Netreba sa jej báť a ak chcete, aby váš vzťah fungoval, je treba o neho bojovať. Problémy môžu byť aj fyzického rázu a v tom prípade vám lekár bude musieť nasadiť medikamentóznu liečbu.