Ak sa chystáte svoje dieťa prihlásiť na jazykovku, alebo tak hodláte urobiť sami, nepodceňte výber kvalitnej školy. Mnohé z nich vám totiž v skutočnosti takmer nič nedajú. Zaplatíte nemalé peniaze za to, čo by ste sa naučili aj sami, alebo s pomocou internetu.

tabule

Nevyberajte iba podľa ceny. Príliš drahý kurz ešte neznamená, že bude i kvalitný, to platí to aj naopak. V tomto prípade je veľmi ťažké uviesť priemernú cenu. Pohybuje sa od dvadsiatich eur na mesiac až po niekoľko stoviek. Závisí hlavne od toho, či chcete navštevovať štátnu, alebo súkromnú jazykovú školu. Rozdiel je taktiež medzi jednotlivými krajmi a v neposlednom rade pri skupinových, alebo individuálnych kurzoch.

Niektoré jazykové školy dnes ponúkajú aj kurzy cudzích jazykov, ktoré prebiehajú online, teda cez skype. Táto možnosť je vhodná hlavne pre tých, ktorí nemajú veľa času nazvyš. Väčšinou sú aj o niečo lacnejšie.

Tak a teraz sa pozrime na to, čo vám pomôže najviac. Ak ste vy, alebo vaše dieťa úplným začiatočníkom, nebudú na škodu nejaké tie hodiny venované gramatike, slovíčkam a iným „nudným“ veciam. Ak ste pokročilý a chcete sa skôr iba zlepšovať, takéto vyučovanie môže byť aj na škodu. Ak sa teda budete o danej jazykovke informovať, či už na webe, alebo medzi známymi, opýtajte sa hlavne na to, či je venovaná dostatočná pozornosť konverzácií. Pri nej sa totiž toho naučíte viac, a to vtedy keď máte s cudzím jazykom už skúsenosti, alebo s ním začínate. Najväčšie šťastie budete mať vtedy, keď natrafíte na inštruktora, ktorý nepochádza zo Slovenska, ale daným jazykom hovorí prirodzene. Napriek počiatočnému šoku, sa v konečnom dôsledku naučíte najviac.

studenti

No a posledná dobrá rada je, že ak po čase zistíte, že vám daná jazyková škola nevyhovuje, nebojte sa ju zmeniť. Najprv si zaplaťte iba pár hodín. Takto síce prerobíte nejakých pár eur navyše, no na druhej strane sa neoplatí platiť za niečo, čo vám neprináša žiaden osoh.