Snívate celý život o tom, že si vybudujete vlastné podnikanie a budete sám sebe svojím pánom? Tento sen síce znie pekne, ale najmä začiatky podnikania nie sú vždy až také ružové. Kým sa podnikateľská činnosť rozbehne natoľko, že vás dokáže uživiť a vaše náklady nebudú prevyšovať zisky to potrvá určitý čas. Preto je treba pri začínaní podnikania veľmi dopodrobna premýšľať nad tým, akým spôsobom svoje financie rozdelíte a do čoho presne sa vám ich oplatí investovať. Nie každý podnikateľský subjekt vyžaduje mať obrovské sídlo s veľkými priestormi, ktoré sú najčastejšie poriadne drahou záležitosťou.

virtuálne sídlo

K podnikaniu nepotrebujete mať úplne v každom prípade sídlo alebo nejakú nehnuteľnosť, ktorú odkúpite či si ju prenajmete. Niektorá podnikateľská činnosť sa dá vykonávať aj z pohodlia vášho domova, avšak občas nastane situácia, kedy by sa vám priestory na stretnutie s partnermi či obchodnými spoločníkmi hodili. Pokiaľ však chcete čo najviac ušetriť alebo nemáte momentálne k dispozícií dostatok peňazí na prenájom drahých priestorov, cenovo rozumné riešenie poskytne virtuálne sídlo Ezmluva. Ako sme už spomínali ku všetkému podnikaniu nie je nevyhnutné vlastniť podnikateľské priestory a dá sa vykonávať aj z domu.

zasadačka na stretnutia

Nejaká adresa sídla spoločnosti, však musí byť v Obchodnom registri uvedená a v prípade, že nechcete aby touto adresou bola vaša osobná adresa bydliska, môžete si prenajať virtuálne sídlo. Kým slovo virtuálne síce znamená, že ide o niečo, čo nie je hmotné alebo reálne, v tomto prípade to tak nie je. Virtuálne sídlo je naozajstnou adresou priestorov, ktorú si môžu podnikatelia prenajať, pričom cena prenájmu je v porovnaní s inými prenájmami iba niekoľko desiatok eur mesačne. Vy, ako podnikateľ sa potom nemusíte na tomto sídle osobne nachádzať, avšak ak vám sem bude doručená pošta, pracovník, ktorý je tu neustále k dispozícií vám ju prepošle domov. Výhodou takéhoto sídla je taktiež to, že zväčša ide o dobre znejúcu adresu v meste a môže tu naraz sídliť až niekoľko podnikateľských subjektov, pričom sa tu často nachádzajú i kancelárske alebo zasadacie priestory. Tieto priestory môžu následne podnikatelia sídliaci v danom virtuálnom sídle v prípade potreby osobného stretnutia s obchodnými partnermi využiť.