Hoci sa to možno na prvý pohľad nezdá, ale jednu z najdôležitejších úloh v našom živote zohráva nežný dotyk druhej osoby. A nemusíme vravieť len o tých najbližších, ale prospešné, uvoľňujúce a niekedy dokonca liečivé účinky majú tiež masáže vykonávané v odborných salónoch. A pokiaľ sa v danom smere máme orientovať na tie najzaujímavejšie, musíme spomenúť tie tantrické. Práve tieto v nás totiž dokážu prebudiť pocity blízke nirváne.

Ich zámerom je zmyselnými a správne orientovanými dotykmi obohatiť naše telo ako aj myseľ čerstvou životnou energiou. Už len tým, že tieto zmyselné masáže plnohodnotne odbúrajú všetky bloky, či už tie telesné, psychické a áno, takisto tie sexuálne (uvoľnením erotického napätia).

  • Efekt je ale o niečo bohatší a nedá sa tak ľahko opísať slovami. V skratke v nás tieto techniky dokážu rozprúdiť nové energie a obohatiť naše zmysly o nové poznanie.

Masérsky inventár

Cenzúra bokom. Každý z nás disponuje takisto sexuálnou energiou a sexualita je rovnako našou prirodzenou súčasťou. A tým, že tantrické masáže dokážu zmyselne pracovať aj s touto stránkou nášho ja, býva ich efekt bohatý a prináša účinky, ktoré už boli spomenuté vyššie. Tantra dokonca verí, že práve sexuálna energia človeka je stredobodom jeho životnej sily. A preto si rozhodne zaslúži pozornosť.

Žena relaxuje

  • Spomenuté techniky majú schopnosť efektívne prepojiť telesné potreby s emočnou stránkou a ulahodiť tak obom týmto podstatným formám každého človeka.

Účinky dokážu byť liečivé a to z viacerých hľadísk. Ide napríklad o funkčné odbúranie stresov, čím vravíme zároveň o prevencii pred vysokým krvným tlakom či rizikám infarktu. V nejednom prípade vravíme v spojitosti a absolvovaním tantrických masáží tiež o náprave súkromného sexuálneho života, kedy u mužov dokážu napomáhať pred problémami s erektilnou dysfunkciou a u žien zasa liečiť frigiditu. U oboch pohlaví tiež efektívne dopomáhajú k zvýšeniu libida.