Internetové prehliadače majú aj iné využitie; môžu sa použiť na prístup k informáciám na niektorom súkromnom serveri alebo k prehrávaniu lokálneho videa či dokumentu uloženého v zariadení. Pridaním vhodných komponentov sa webový prehliadač môže zdvojnásobiť ako správca hesiel, správca sťahovania, torrent downloader, atď.
Ľudia vždy chcú mať ten najrýchlejší prehliadač. Navyše množstvo rozšírení a doplnkov je ďalšou kvalitou, ktorú by mal prejaviť dobrý webový prehliadač. Takže tu som sa pokúsil zhrnúť tri najlepšie a najpoužívanejšie prehliadače na svetovom trhu.

aplikace

1. Google Chrome
Podporované platformy: Windows, Linux, MacOS, Android, iOS, Chrome OS
Keď spoločnosť Google prvýkrát predstavila prehliadač Chrome v roku 2009, rýchlo sa zvýšila jeho popularita, pretože bol najrýchlejším webovým prehliadačom. Teraz má konkurentov. A ako najpoužívanejší webový prehliadač s viac ako 60% podielom na trhu, je zodpovednosťou spoločnosti Google. Chrome zachováva štandard, pokiaľ ide o rýchlosť a poskytovanie funkcií používateľom.

2. Mozilla Firefox
Podporované platformy:Windows, Linux, MacOS, Android, iOS, BSD (neoficiálny port)
Minulý rok Firefox urobil masívny comeback s vydaním Firefoxu 57 a.k.a. Quantum. Nový Firefox je oveľa rýchlejší ako jeho predkovia a teraz tiež tvrdo bojuje s prehliadačom Chrome.  Pri používaní režimu súkromného používateľa táto alternatíva prehliadača Chrome používa funkciu nazvanú Ochrana sledovania, aby zabránila žiadostiam o sledovanie domén, a tak načítavanie webových stránok sa značne zrýchli.

www

3. Microsoft Edge
Podporované platformy: Windows 10, Xbox One, Android, iOS
Každý vie, že spoločnosť Microsoft vydala aplikáciu Edge na získanie strateného rešpektu svojho veteránskeho prehliadača Internet Explorer. Teraz sa zdá, že Edge je nepochybne medzi najlepším softvérom webového prehliadača pre systém Windows 10 a v poslednej dobe aj Android a iOS.