Ak sa už pustíte do stavby domu, je to príležitosť, ktorá sa vyskytne asi raz za život a následne sa podpíše pod to, v akých priestoroch vlastne budete bývať po zvyšok života. Ak si teda nevyberáte nejakú dostupnú nehnuteľnosť z letáku, ale chcete bývať doslova vo svojom, je to veľká príležitosť, ako si postaviť svoj dom snov. A s týmto vám pomôžu služby architekta Marekuhliarik.

Služby architektov vo všeobecnosti sa využívajú práve k dokonalej vizualizácii domov, budov a ich priestorov. Nebojte sa preto so svojimi predstavami podeliť s odborníkmi. Pretože v neposlednom rade je pravda, že dom a bývanie v ňom predsa musí mať hlavu aj pätu.

plán, ceruzka

Taký ľudový názor na architektov znie, že takáto plánovaná stavba vyjde drahšie, než kúpa nejakej hotovej nehnuteľnosti. Tento názor sa ale nedá konkrétne potvrdiť. Predsa aj v katalógoch s nehnuteľnosťami sa stretávame s rôznymi stavbami a teda s rozdielnymi cenovými skupinami. Takisto aj architekt dokáže navrhnúť plán domu s finančnými úľavami či naopak veľmi drahý projekt. Buďme teda realisti, architektonické návrhy sa musia prispôsobiť finančným možnostiam klienta.

dom s bazénom

Bežný klient takisto môže mať obavy, že pánom realizácie bude architekt so svojimi návrhmi. V skutočnosti je to ale práve klient, ktorý má tú možnosť vyberať si medzi dostupnými odborníkmi a vsadiť pritom môže na ich dostupné ukážky realizácií. Ak je mu konkrétny štýl sympatický, vyberie si iba jedného víťaza.

Potom je vhodné uvedomiť si aj rozdiel medzi architektom a projektantom. Povedané stručne, úlohou projektanta je navrhnúť budovu tak, aby sa vám „nezosypala na hlavu“, Úlohou architektov je zasa navrhnúť originálne, atraktívne štýly týchto budov, resp. rodinných domov. Postarajú sa o to, že váš dom nebude len radovou budovou, ale niečím skutočne pekným, moderným, atraktívnym a komfortným.