Nájdite si aktivitu, ktorá vás bude baviť a napĺňať energiou a šťastím. Ak sa na tréningoch cítite nepríjemne, pravdepodobne sa tam už znova neprihlásite. Nevyberajte si preto aktivity, ktoré zapadajú do pomyselného rebríčka fitnes žien či mužov. Namiesto toho si vyberte to, k čomu inklinujete a baví vás ich vykonávať. Napríklad si vyhraďte mesiac, počas ktorého vyskúšate rôzne typy cvičení a podľa toho sa rozhodnete, čo je pre vás to pravé orechové. Nezabúdajte, že.

cvičení

Ak chcete cvičiť naozaj pravidelne, musíte si všetko naplánovať. Počas plánovania myslite na všetko, čo by vám to mohlo prekaziť a zároveň vymyslite náhradný plán, keď vám niečo nevyjde. Stáva sa vám, že ráno zaspíte a potom nestíhate? Pripravte si oblečenie na cvičenie už večer, alebo tesne po zobudení. Nenechávajte to na poslednú chvíľu.
Na to, aby ste dosiahli veľký cieľ, musíte najprv zdolať niekoľko menších mét. Pri dosiahnutí malých cieľov posilňujete svoje sebavedomie a tým pádom rastie aj chuť pokračovať v tom, čo ste začali. Postupne môžete pomaly pritvrdzovať a určovať si náročnejšie ciele.

Ak sa ráno neviete naštartovať, pokojne si tréning prehoďte na poobedie. Nezabúdajte však na pohyb počas celého dňa! Skúste ísť do práce bicyklom, či v nákupnom centre uprednostnite schody pred výťahom. Takto si viete počas dňa zaznamenať aspoň nejaký pohyb navyše.
Nezabudnite sa odmeňovať! A nemusí to znamenať iba odmena vo forme sladkostí či hranolčekov. Skúste si namiesto toho zadovážiť napríklad novú športovú podprsenku, či tenisky na behanie. Takáto odmena vám urobí omnoho väčšiu radosť a zároveň nezmarí váš plán žiť zdravo!

kolo

Nájdite si kamarátku, ktorá do toho pôjde s vami. Človek je od nepamäti tvor spoločenský, preto je prirodzené, že vyhľadáva spoločnosť iných ľudí. Viete predsa ako sa hovorí – dvom to ide podstatne ľahšie. Stavte sa napríklad v práci, že kto zhodí najviac kíl, ten dostane od každého odmenu. Skúste cvičiť podľa tohto jednoduchého plánu počas celého týždňa a uvidíte ten rozdiel!

  1. 25 x drep
  2. 40 x sed/ľah
  3. 60 sekúnd plank
  4. 30 x klik
  5. 30x skracovačka
  6. 45 x angličák
  7. 50 x zakopávanie