Z čoho je vyrobená bublinková obálka?

Bublinková fólia sa vyrába z nízkohustotného polyetylénu. Je to moderný, čistý, ľahko používateľný, ohybný a pružný obalový materiál. Fólia je použiteľná na mnohé aplikácie v balení od ochrany povrchov a prekladania, až po vytváranie ochranných vankúšikov a výplne prázdnych priestorov. Bublinková fólia sa vyrába najmodernejšou dostupnou technológiou. Fólia sa skladá z desiatich mikrovrstiev, pričom stredná špeciálna vrstva tvorí nanobariéru, ktorá bráni úniku vzduchu aj pri dlhodobejšom zaťažení fólie. Tak sa vyrábajú bublinkové fólie so zníženou hrúbkou a s výbornými kvalitatívnymi vlastnosťami.

bublinkova obalka

Hlavné výhody bublinkovej fólie sú veľká odolnosť voči zaťaženiu, vysoká pevnosť a pružnosť, dlhodobá stálosť bublinky, nízka hmotnosť, zníženie nákladov na balenie, šetrnejšia k životnému prostrediu a ľahko a opakovane použiteľná. Všetky bublinkové fólie sú polaminujúce (napr. hliníkom, papierom, polyetylénom), potlačené alebo vylepšené jej ochranné vlastnosti rôznymi aditívami (antikorózne, antistatické apod.). Bublinková fólia je vhodná na balenie menších produktov umiestnených v krabici, nábytku, elektrospotrebičov a súčiastok. Vhodná je aj pre výrobu konfekcie sáčkov, vriec alebo prírezov. 
Bublinková fólia môže byť vyrobená tiež so špeciálnou úpravou, napríklad antistatickou, antikoróznou alebo biodegradovateľnou. Biodegradovateľná je vyrobená z ekologického bioplastu a po skončení životnosti sa dokáže v prostredí kompostu a pôsobením baktérií rozpadnúť na biomasu, vodu a CO2. Tento proces biologického rozpadu nezaťažuje životné prostredie.

bublink obalka
Vrecká a prírezy z bublinkovej fólie sú vhodné na balenie výrobkov rovnakej veľkosti (kalkulačky, telefóny, fotoaparáty apod.). Majú možnosť baliť aj väčšie výrobky (stoličky alebo časti nábytku). Veľkosť vrecka je vždy prispôsobená veľkosti baleného predmetu a zákazník šetrí čas aj náklady na prípravu baliaceho materiálu a samotné zabalenie Antistatickú bublinkovú fóliu je možné využiť na balenie elektronických prístrojov, citlivých na statickú elektrinu.
Bublinkové obálky sú obálky s vložkou z bublinkovej fólie. Vyrábajú sa s vrchnou vrstvou z bieleho papiera. Ich výhodami je ľahkosť, chránia obsah proti nárazu, uzatváranie obálok je riešené samolepiacou záklopkou s možnosťou opakovateľného uzatvárania, papier a bublinkový polyetylén sú recyklovateľné.