Toto svetlo bude tvoriť môj byt

Keď som bola mladšia, mala som jasnú predstavu o tom, ako chcem, aby vyzeral celý môj život a aj celý môj byt. Bola som presne z tých ľudí, ktorí mali všetko nalinkované a mysleli si, že keď si to tak raz naplánovali, tak to tak jednoducho musí byť. Ale asi je každému jasné, že takto život proste nefunguje a nech sa budete snažiť, ako len chcete, veľmi rýchlo sa môže stať, že to nevyjde. Ale ja som sa vedela kvôli tomu proste psychicky zrútiť.

led pás

Dlho, naozaj veľmi dlho mi trvalo, kým som pochopila, že život pôjde ďalej a teda aj ten môj. Ale aj tak som sa chcela držať toho, že všetko, na čo sa môžem zamerať, môžem aj zmeniť. Preto som urobila rozhodnutie, že v mojom byte bude minimálne jeden výrazný prvok, s ktorým sa budem pohrávať. A budú to led pásky. Áno, je to tak a aj keď je to pre vás možno trochu smiešne, vážne si myslím, že sa na tom dá postaviť všetko, na čo sa len pozriete. Pretože aj keď sa vám to teraz trochu nezdá, nakoniec sa raz pozriete na svetielko, ktoré ste si doma zapálili a viete, že presne o tomto je váš život.

žlutý pásek
 
Môj život bol o plánovaní, ale keď som sa rozhodla, že to nebudem brať až tak tragicky, skutočne sa mi žilo oveľa lepšie. Možno to nebolo to najlepšie, čo som mohla urobiť a možno som sa mohla zamerať aj na niečo úplne iné, aby som dokázala spraviť všetko, čo som kedy chcela, ale aj tak som si bola na istom a vedela som, že niektoré veci proste musím robiť hlavne pre seba. A to je presne to, čo ma bavilo a na čom som to celé chcela postaviť, nech sa deje čokoľvek. A som presvedčená o tom, že každý z nás by mal naozaj v prvom rade premýšľať nad tým, čo môže spraviť preto, aby bol jeho život krajší a veselší. A to aj vďaka tomu, že si nájdete jednu jedinú maličkosť, ktorú dáte do svojho domova. Presne o tom predsa je celý váš život, no nie? O tom, na čo sa môžete pozrieť.