Základom správnej diéty je stravovať sa efektívne. To znamená, pravidelne prijímať potrebné a zdraviu prospešné látky a obmedziť súčasť stravy, z ktorej zbytočne priberáme. Vždy je potrebné myslieť na to, že bez stravy a príjmu živín to skrátka nejde a potrebujeme ich prijímať každý deň. Teda jednoduché myslenie „nebudem jesť takmer nič a schudnem“ je vonkoncom nesprávne a neefektívne. No koľko to takýmto štýlom jeden človek vydrží? Po pár dňoch mu rupnú nervy a začne sa prejedať, v tom horšom prípade niekde odpadne a budú ho musieť hospitalizovať alebo si nadobro naruší svoj metabolizmus.

cvičení

Pri tých „bláznivých“, ale aj overenejších diétach však hrozí doposiaľ zanedbávaný problém, akým je strata energie a oslabenie svalstva. To môže mať za následok malátnosť, fyzickú slabosť, vyčerpanosť, ale pri aplikovaní nerozumnej diéty aj psychickú podráždenosť. Všetky tieto negatívne dôsledky môžu byť dokonca dlhodobé a tomu sa samozrejme musíme vyvarovať!

Faktorom jo-jo efektu, ale aj celkovej slabosti a únavy je predovšetkým strata svalstva, respektíve jeho spaľovanie, čo je v prípade chudnutia a cieľa spaľovať tuk viac, než zbytočné a nanajvýš škodlivé. Koniec koncov spaľovanie a narušenie svalstva sa môže podpísať pod efekt opačný, čiže po istej dobe začneme priberať, a to možno i v prípade, ak sa budeme stravovať v norme.

Totiž funkčné a zdravé svalstvo k spaľovaniu tukov výrazným spôsobom napomáha, vlastne zdravé a fungujúce svalstvo je pri spaľovaní tukov hlavným faktorom. Svastvo sa zapríčiňuje o správnu funkciu metabolizmu a prirodzeného spaľovania tukov.

posilování

Preto je k nášmu pravidelnému fungovaniu, ako aj prirodzenej funkcii organizmu dôležité prijímať proteíny, čiže bielkoviny. V prípade, ak chceme efektívne schudnúť, proteíny nám nijako neublížia, ale skôr pomôžu a mali by byť náhradou, respektíve vyšším percentom podielu v strave, než bielkoviny a tuky. Preto keto dietadoporučuje rozdelenie príjmu živín na: 60% bielkovín, 25 % sacharidov a 15 % tukov.