Pokiaľ sa nachádzate alebo ste sa niekedy nachádzali v situácii, v ktorej ste vyberali správnu prilbu na motorku, už zrejme viete, že tento systém výberu nemusí byť taký banálny či jednoduchý, ako by sa laikovi mohlo zdať. Nie je to len cena alebo značka, nie sú to jediné faktory.Motorkár, zelená motorka Kawasaki
Rovnako treba hľadieť napr. na vhodnú https://wanda.pluska.sk/tipy-a-triky-ako-kupit-vhodnu-spodnu-bielizen/moda-a-krasa/moda-a-trendy/536241.html konštrukciu prilby, samozrejme jej odolnosť, pohodlie interiéru či na dizajn a materiál. Mnohí si možno potrpia aj na tom, aby sa do takejto prilby praktickým spôsobom dali nasadiť komunikačné systémy či aby počas prestávky stačilo odklopiť kryt a nemusela sa z hlavy dávať dolu celá prilba. Podstatnú úlohu tvorí tiež kvalitná ventilácia. V prípade záujmu je dokonca možné vsadiť na kvalitné modely známejších značiek, zaujímavo a hlavne spoľahlivo napr. pôsobí scorpion exoR1, čo sú však väčšinou integrálne, teda uzatvorené prilby, kedy je faktorom záujmu hlavne dokonalé zabezpečenie pri rýchlejšej jazde.
Ak rozmýšľate na výber vhodnej prilby, musí byť certifikovaná, čo značí, že prešla potrebnými testami z hľadiska bezpečnosti a je tak vhodná k predaju na spoľahlivé využitie. Samozrejme ale nemôžeme očakávať kvalitnú ochranu v modelovej situácii, kedy budeme jazdiť vysokou rýchlosťou na športovej motorke, pričom na hlave budeme mať lacnú otvorenú prilbu, ideálnu pre malý skúter. Je teda potrebné výber prispôsobiť tiež z hľadiska konštrukcie prilby a nášho štýlu jazdy. Tu máme vo všeobecnosti na výber nasledovné helmy:Motokros, púšť

  • Integrálne sú vhodné pre rýchlejšiu jazdu a športové motorky, ich charakteristickým znakom je dokonalá ochrana celej hlavy vrátane tváre, čiže je uzatvorená.
  • Vyklápacie sú populárny variant, nakoľko krížia spoľahlivú ochranu hlavy s tým, že ich predná časť sa dá prakticky odklopiť.
  • Enduroalebo ako názov napovedá, sú vhodné hlavne do terénu.
  • Otvorené sú primárne určené na rekreačnú jazdu menším skútrom alebo pre mopedy.