Ako na odtok v kuchyni

Jednoduchý návod ako si udržať čistý odpad v kuchyni
Aj vy považujete za najväčší prehrešok vyliatie kávovej usadeniny do kuchynského drezu ? Nemáte pravdu. Odpady upcháva niečo úplné iné. Odborníci z krtkovania Bratislava o tom vedia svoje. Poradíme vám, ako ich jednoducho chrániť.  

pipeline-1566044_640

Ako a čím si preventívne udržať čistý kuchynský odpad ?
K prečisteniu odpadu budeme potrebovať : Rýchlovarnú kanvicu, sódu bikarbónu a ocot. Do rýchlovarnej kanvice nalejeme liter octu a dáme variť. Nasypeme 2 kávové lyžičky sódy bikarbóny do odpadu a počkáme kým bude ocot zovretý. Keď už máme ocot dostatočne horúci nalejeme ho do odpadu.

upchaty odtok 2

Nalievame pomaly a opatrne ocot so sódou bikarbónou reaguje a prská ! Po spravení všetkých krokov umývadlo nepoužívajte aspoň 2 hodiny aby ocot so sódou bikarbónou uvolnili nečistoty v potrubí. Ideálne urobiť na noc keď už sa umývadlo nepoužíva a ráno ešte preliať horúcou vodou. Návod ktorý píšeme slúži ako prevencia nepomôže keď už je odpad upchatý. 
Odtok z vane je najproblematickejší odpad, čo sa týka prístupu k nemu. Jedinou výhodou je, že sa neupcháva tak rýchlo ako odtok z kuchyne či WC.…